خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶, 26th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ ساعت ۱۷:۰۰:۴۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مدارس مازندران مشکل تأمین سوخت دارند

مدارس مازندران مشکل تأمین سوخت دارند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدارس این استان مشکل تأمین سوخت دارند، گفت که نیاز به ۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌‌روزی داریم، وی همچنین اظهار کرد “سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سید علی قاسمی عصر امروز در ششمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش اظهار کرد: “سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست”.

وی با بیان اینکه تجهیزات مدارس و هنرستان‌ها خوب نیست و باید حمایت کرد، اضافه کرد: “روزانه ۵۳۰ هزار دانش‌آموز در مدرسه نماز می‌خوانند و آمار نمازخوانان از مساجد بیشتر است، اما اعتبارات در جای دیگر هزینه می‌شود و در مدارس نمازخانه تأسیس نمی‌کنند”.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه چرا به آموزش و پرورش توجه نمی‌کنند، تصریح کرد: “۳ هزار و ۹۹۹ مدرسه بدون هیچ اعتباری تعمیر شده است”.

قاسمی با اشاره به اینکه مدارس استان مازندران مشکل گرمایشی دارند، افزود: “۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌روزی نیاز داریم که باید خیّران و مسؤولان استان باید در این زمینه بسیج شوند”.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران بیان کرد: “وضعیت آموزش و پرورش مناسب نیست و ۹۹ درصد هزینه‌ها برای پرسنل می‌رود و چیزی برای تجهیز مدارس نمی‌ماند”.

قاسمی با اشاره به اینکه چه اهمیتی بالاتر از نیروی انسانی است، یادآور شد: “بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی مناسب نیست”.

وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال ۹۰۷ هزار و ۵۹۰ نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان به عنوان مهمان پذیرش شدند، تصریح کرد: “این تعداد پذیرش میهمان نسبت سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است”.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه ۳۹ هزار دانش‌آموز پایه نهم هدایت تحصیلی شدند، افزود: “۲ هزار دانش‌آموز بیشتر از ظرفیت علوم انسانی را انتخاب کردند و گرایش دانش‌آموزان به رشته ریاضی شدیداً رو به کاهش است و این نکته قابل تاملی است و در ۶۰۰ مدرسه استان مازندران برنامه تعالی مدیریت اجرا می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید