خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۲ کارگر نیز دچار مصدومیت شد. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۱، سید جلال ملکی شامگاه جمعه افزود: “ساعت ۱۸:۳۶ شب حادثه آتش سوزی در خیابان ولیعصر روستای مرتضی گرد به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران ۳ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی اظهار کرد: “یک کارگاه مبل سازی مسقف به وسعت ۳۰۰ متر که داخل آن مقدار زیادی چوب؛ تخته و اسکلت های مبل و صندلی و همچنین دستگاههای ساخت مبل و صندلی دچار آتش سوزی شده بود”.

ملکی با بیان اینکه آتش درحال سرایت به انبار و کارگاههای مجاور بود ادامه داد: “آتش نشانان به سرعت وارد عملیات شده و موفق شدند آتش را در محل مهار و از سرایت به اطراف جلوگیری کنند”.

وی خاطرنشان کرد: “یک کارگر افغانسانی پیش از رسیدن آتش نشانان توسط همسایگان از محل آتش سوزی خارج و توسط عوامل اورژانس این کارگر بدلیل مصدومیت روانه بیمارستان شد”.

به گفته ملکی آتش نشانان در محل حادثه مشغول تخلیه دود و لکه گیری هستند و علت این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی بررسی می شود.

دو کشته و زخمی در حادثه سقوط جرثقیل در سبزوار

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۲، سقوط جرثقیل بزرگ (تاور کرین) در محل پروژه ارگ امیریه سبزوار، حادثه آفرید.

در این حادثه، راننده جان خود را از دست داد و یک کارگر دیگر نیز که در محل مشغول کار بود، زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

هادی زارعی (معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار) در این‌باره به خبرنگار ایلنا گفت: “این حادثه در ساعت ۱۰:۴۸ دقیقه  روز جمعه رخ داد و نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و اورژانس ۱۱۵ در محل حاضر شدند”.

وی بی‌احتیاطی راننده جرثقیل در هنگام افزایش اضافه بار را عامل حادثه دانست و گفت: “رعایت نکردن اصول ایمنی به قیمت جان راننده تمام شد و یک نفر دیگر نیز آسیب دید”.

این حادثه در بلوک شماره پنج ارگ امیریه سبزوار رخ داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید