خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 8 اکتبر 2017, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/10/08 ساعت 21:22:53

    خانه  > سایر گروهها  >  دیپلمات سابق به اتهام جاسوسی به حبس محکوم شد

دیپلمات سابق به اتهام جاسوسی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محکومیت یک عضو تیم مذاکرات هسته‌ای که پیشتر دستگیر شده و با قرار وثیقه آزاد بود، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد. این فرد به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مرداد سال گذشته بود که رسانه‌ها از دستگیری یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به‌اتهام جاسوسی خبر دادند؛ خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور ۹۵ از سوی محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد.

محسنی اژه‌ای گفته بود: “اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شد”.

سخنگوی قوه قضاییه چند ماه بعد در تاریخ ۱۵ اسفند سال گذشته در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی در خصوص پرونده متهم دستگیرشده تیم مذاکرات هسته‌ای، از صدور کیفرخواست خبر داد و گفت: “در پرونده این فرد قرار نهایی صادر شده و پرونده به دادگاه می‌رود تا رسیدگی لازم انجام شود”.

پرونده این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پس از تکمیل تحقیقات از سوی دادسرا، برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به‌ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد و نهایتاً دادگاه هم بعد از برگزاری چند جلسه محاکمه، حکم این فرد را صادر کرد.

دهم خرداد ماه امسال بود که محسنی اژه‌ای از صدور حکم متهم این پرونده خبر داد و گفت: در ارتباط با این پرونده حکم دادگاه بدوی صادر شده اما قابل اعتراض است و طبعاً بعد از صدور حکم قطعی، قابلیت اطلاع‌رسانی دارد. در این پرونده اجمالاً حکم حبس صادر شده اما به‌لحاظ قانونی نمی‌توانم جزئیات بیشتری ارائه کنم.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم به‌نقل از یک منبع آگاه، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای این عضو دستگیرشده تیم مذاکرات هسته‌ای، ۵ سال حبس صادر کرده بود که پرونده با اعتراض متهم به رأی صادره به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد.

این منبع مطلع به خبرنگار تسنیم گفت که «پرونده در دادگاه تجدیدنظر نیز مورد بررسی قرار گرفت و شعبه دادگاه تجدید نظر رأی شعبه بدوی یعنی ۵ سال حبس را تأیید کرد و حکم متهم این پرونده قطعی شد».

 

حسنی اژه ای در صد و نوزدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران درخصوص تایید حکم پرونده عضو تیم مذاکرات هسته ای گفت: “عبدالرسول دری اصفهانی فرزند حسین، دوتابعیتی و متهم به جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان بود”.

وی افزود: “این فرد با دو سرویس جاسوسی  هم در ارتباط بود. دادگاه به اتهامات این فرد رسیدگی کرد و به پنج سال حبس محکوم شد”.

محسنی اژه ای با بیان اینکه حکم دادگاه قطعی شده است، اظهار داشت: “این فرد باید تحمل کیفر کند، این فرد فساد مالی هم دارد و برای پرونده دومش قرار وثیقه صادر شده و کیفرخواست صادر نشده است”.

اژه ای در خصوص دوتابعیتی این فرد، گفت: “علاوه بر تابعیت ایران، این فرد تابعیت کانادا را هم داشت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید