خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو مصدوم و یک کشته در دو انفجار مین

دو مصدوم و یک کشته در دو انفجار مین

خبرگزاری هرانا – روزگذشته بر اثر انفجار یک مین در منطقه ثلاث باباجانی، یک مین روب کشته و یکی از کارکنان مرکز مین زدایی از ناحیه پای راست مجروح گردید. همچنین یک شهروند نیز در حوالی سقز پای خود را بر اثر انفجار مین از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرماندار ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه گفت: اعضای تیم خنثی سازی مین روز گذشته (شنبه) مشغول پاکسازی منطقه عمومی «ازگله» بودند که با انفجار یک قبضه مین، یکی از اعضای این ستاد کشته و یک تن دیگر مجروح شد.

 علی اکبر اکبری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه در منطقه عمومی ازگله تعدادی مین از دوران جنگ تحمیلی به جا مانده، افزود: اعضای ستاد پاکسازی مین از مدتی قبل مشغول پاکسازی این منطقه هستند که متاسفانه یک قبضه آن روز شنبه منفجر و یکی از پرسنل کشته شد.
به گفته وی، مجروح این حادثه به بیمارستان کرمانشاه اعزام شد که حالش رضایت بخش است.
شهرستان مرزی ثلاث باباجانی با ۳۸ هزار نفر جمعیت در ۱۳۶ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

انفجار مین در سقز

بخشدار سرشیو سقز گفت: انفجار مین در نزدیکی یک پایگاه متروکه در مسیر روستای جوشن بخش سرشیو سقز، موجب قطع پای یک شهروند سقزی شد.

 محسن رجبی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس گزارش دهیار روستای جوشن، یکی از اهالی محله شریف‌آباد سقز که برای کندن گیاهان کوهی به پایگاه متروکه جوشن مراجعه کرده بود متاسفانه بر اثر برخورد مین از ناحیه مچ پای راست، مجروح شد.

وی افزود: فرد مجروح با خودرو به نزدیکی روستای عربلنگ، انتقال و آمبولانس هلال احمر وی را به بیمارستان منتقل کرد.

بخشدار سرشیو سقز ادامه داد: مین‌هایی که زیر خاک کار گذاشته شده بر اثر فرسایش خاک ناشی از بارندگی، جابجا می‌شود که با وجود پاکسازی مین‌های به‌جامانده، احتمال خطر انفجار وجود دارد. از اهالی روستا و مردم شهر خواستاریم از ورود به داخل پایگاه‌های متروکه، خودداری کنند.

وبلاگ مین و زندگی در توضیحات تکمیلی خود در رابطه با این گزارش مدعی شد این فرد از کارکنان مرکز مین زدایی به نام “مهدی” کارگر، اهل دهلران بود که در حین عملیات مین زدایی در پایگاه متروکه روستای جوشن در حوالی سقز بر اثر برخورد با مین ضد نفر M14 از ناحیه پای راست مجروح گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید