خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور ۲ حکم اعدام در ملاءعام

صدور ۲ حکم اعدام در ملاءعام

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان گلستان اعلام کرد که دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم باند موسوم به “قتل های سریالی گلستان” را به اعدام در ملاءعام و متهم ردیف سوم  را به نفی بلد (تبعید) محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد: “دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم  را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم  را به نفی بلد (تبعید) محکوم کرد”.

هادی هاشمیان افزود: “این باند سه نفره، ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل را در فاصله سال های ۷۹ تا ۹۴ در استان های گلستان و مازندران مرتکب شدند”.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد: “رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور از بهمن ۹۵ در دادگاه انقلاب گرگان ، به اتهام افساد فی الارض و محاربه آغاز شده بود”.

به گفته هاشمیان، حکم صادر شده در دادگاه انقلاب، قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است .

وی با بیان این که با صدور این حکم، پرونده اعضای باند در دادگاه انقلاب بسته شد، افزود: “این پرونده برای رسیدگی از جنبه ی خصوصی جرم در مورد قتل ها و سرقت ها به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد”.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: “اعضای باند معروف به “قتل های سریالی”، بهار ۹۴ به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان، شناسایی و دستگیر شدند”.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است.

وی گفت: “به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد”.

وی ادامه داد: “بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی، آن ها نیز دستگیر شدند”.

هاشمیان افزود: “اعضای این باند، دام، انواع ماشین آلات کشاورزی، موتور آب، موتورسیکلت و خودرهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان آنان را نیز با اسلحه به قتل می رساندند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید