خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶, 17th of December 2017      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ ساعت ۱۱:۱۶:۴۶

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  تداوم بازداشت زوج نومسیحی در تهران

تداوم بازداشت زوج نومسیحی در تهران

خبرگزاری هرانا – سارا نعمتی و مهرداد هوشمند، زوج نومسیحی که مورخ ۲۰ شهریورماه در تهران بازداشت شدند کماکان در شرایط بلاتکلیفی در زندان اوین به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی در تهران پس از احضار سارا نعمتی و مهرداد هوشمند زوج نو مسیحی به دفتر پیگیری اداره اطلاعات این شهر، اقدام به بازداشت آنان کردند. این نوکیشان مسیحی متهم هستند که در یک مراسم خاکسپاری مطابق شعائر و آیین مسیحیت در بهشت زهرا عمل کرده اند.

علیرغم گذشت بیش از ده روز از زمان بازداشت این افراد کماکان سرنوشت آنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. تا زمان تنظیم این گزارش تنها خانم نعمتی اجازه تماس کوتاهی با خانواده خود یافته است که در آن ضمن بیان بازداشت بودن خود و همسرش گفته است که کماکان در حال “پس دادن بازجویی ها” هستند.

هرانا پیش تر گزارش کرده بود روز ۱۹ شهریورماه سال جاری در حالی که مراسم خاکسپاری در قطعه ۳۰۰ بهشت زهرا برگزار می شد، مهرداد هوشمند و همسرش سارا نعمتی بعنوان نوکیشان مسیحی در این مراسم مشارکت جستند.

این دو نوکیش مسیحی در طی مراسم به روش دینی خود به برگزاری مراسم و قرائت دعا پرداختند.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگره هرانا توضیح داد “در طول مراسم افراد غریبه ای به صحنه آمدند و از آقای هوشمند و همسرش حین مراسم فیلمبرداری کردند. آنان گویا پس از پایان مراسم مدارک شناسایی آقای هوشمند را از او مطالبه و ضبط کرده بودند.”

به گفته این منبع مطلع، روز بعد از مراسم این شهروند تهرانی و همسرش برای پس گرفتن مدارک و پاسخ به برخی سئوالات به دفتر پیگیری اداره اطلاعات احضار شدند.

مهرداد هوشمند و سارا نعمتی پس از چند ساعت بازجویی در همان محل بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل شدند

لازم به یادآوری است هر چند قانون اساسی جمهوری اسلامی مسیحیت را بعنوان یکی از دین های رسمی کشور نام می برد با اینحال دستگاه امنیتی با مسلمانانی که دین خود را تغییر دهند و به کسوت مسیحیت درآیند برخورد می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید