خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، ۶ کارگر کشته و تعداد ۵ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹، رئیس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ از مرگ ۳ کارگر بر اثر ریزش تونل گردنه”چری” در این شهرستان خبرداد و گفت که ۵ کارگر دیگر نیز در این حادثه مصدوم شدند.

بیژن طاهری با اعلام این خبر اظهار داشت: “ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز ۱۳۹۶/۰۶/۲۹، ۸ کارگر در حین انجام کار در تونل گردنه”چری” کوهرنگ بر اثر ریزش تونل دچار حادثه شدند”.

افزود: “در همان ساعات اولیه مدیریت ستاد بحران استان و گروه امدادو نجات اداره شهرستان کوهرنک در محل حادثه حضور پیدا کردند و ۵ نفر از از آنها که دچار مصدومیت شده بودند از زیر آوار بیرون آورده شدند و ۲ نفر نیز در دم جان باختند و یک نفر آنها تا ساعت ۴ صبح امروز عملیات آوار برداری از روی وی طول کشید و بدلیل جراحات زیاد جان باخت”.

کوهرنگ یکی از شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری است.

مرگ دو کارگر شیرازی بر اثر یخ زدگی در مخزن آمونیاک

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰، مدیرمحیط زیست، ایمنی و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس درباره مرگ دو کارگر یک واحد تولیدی در مخزن آمونیاک گفت: “این کارگران در حال مونتاژ یک منبع ذخیره مواد شیمیایی بودند که بر اثر یک حادثه کاری، جان باختند”.

«محمدمهدی مهربانی» مدیرمحیط زیست، ایمنی و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس روز (چهارشنبه/۲۹ شهریور) گفت: “این حادثه روز سه‌شنبه اتفاق افتاد و هم‌اکنون در حال بررسی دقیق ابعاد مختلف این آن هستیم”.

در این حادثه دو کارگر در حادثه سقوط به مخزن نگهداری آمونیاک در یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شیراز دچار یخ زدگی شدند و جان باختند.

وی اضافه کرد: “بنابر بررسی‌های اولیه، این کارگران در حال مونتاژ یک منبع ذخیره مواد شیمیایی بودند که بر اثر حادثه کاری، جان باختند”.

مدیر محیط زیست، ایمنی و بهداشت شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، گفت: “بنابر این بررسی‌ها، در زمان مونتاژ قطعات، یک قطعه به درون مخزن حاوی آمونیاک افتاده بود و کارگر اول برای بیرون آوردن آن قطعه تلاش کرد و با وجود پایین بودن سطح آمونیاک در مخزن، وی دچار یخ زدگی شد و جان باخت”.

وی ادامه داد: “کارگر دوم نیز بدون بهره‌گیری از کابل و ماسک مورد نیاز برای نجات جان همکار خود وارد مخزن شد که وی نیز به شکل مشابهی، جان خود را از دست داد”.

مهربانی گفت: “محل حادثه برای تحقیقات بیشتر پلمب شده است و برای اعلام نتایج رسمی بررسی‌ها درباره دلایل این حادثه نیازمند دریافت گزارش‌های سازمان آتش نشانی و اداره پزشکی قانونی شهرستان شیراز هستیم”.

مرگ یک کارگر ساختمانی به علت سقوط در چاهک آسانسور؛ پرتاب از طبقه نهم به منفی دو

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰، یک کارگر ساختمانی ۲۸ ساله روز (چهارشنبه/۲۹ شهریور) حین کار از طبقه نهم یک ساختمان واقع در بزرگراه باکری به انتهای چاهک آسانسور در طبقه منفی ۲ سقوط کرد و جان سپرد.

به گفته مجید شهرمی (رییس ایستگاه ۷۴ آتش نشانی) در یک پروژه ساختمانی ۱۰ طبقه کارگران در حال کار بودند که ناگهان یک کارگر ۲۸ ساله از طبقه نهم به انتهای چاهک آسانسور در طبقه منفی ۲ سقوط کرد.

وی اضافه کرد: “آتش نشانان بی‌درنگ با استفاده از تجهیزات مخصوص خود را به کارگر جوان رساندند و او را که کاملا بیهوش بود؛ برای انجام معاینات پزشکی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند”.

رییس ایستگاه ۷۴ آتش نشانی ادامه داد: “پس از انجام معاینات پزشکی از سوی کادر پزشکی اورژانس مشخص شد کارگرجوان در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید