خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  خسرو کردپور آزاد شد

خسرو کردپور آزاد شد

خبرگزاری هرانا – خسرو کردپور روزنامه‌نگار، روز گذشته پس از پایان ۵ سال حبس آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، خسرو کردپور مدیرمسئول خبرگزاری موکریان روز گذشته ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۶، پس از پایان ۵ سال حبس، آزاد شد.

خسرو کردپور ١٧ اسفندماە ٩١ از سوی نیروهای امنیتی در مهاباد بازداشت و پس از ١٠ روز همراه برادرش مسعود کردپور به بازداشتگاه ارومیه منتقل شدند.

برادران کردپور تیرماه ٩٢ به زندان مهاباد منتقل و پس از سه جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب مهاباد آذرماه همان سال به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام در مجموع به ٩ سال و ۶ ماه محکوم شدند.

در پی اعتراض وکلای برادران کردپور، حکم اولیه در دادگاه تجدیدنظر برای خسرو به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان تبریز و برای مسعود به ٣ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

اسفندماه ٩٢ مدیرمسئول موکریان به زندان مرکزی تبریز تبعید شد و در آذرماه سال ٩٣ حکم صادره برای مسعود از طرف دیوان عالی کشور نقض و به شعبه هم عرض ارسال گردید که از طرف شعبه هم عرض نیز مجددا با حکم اصراری، حکم اولیه سه ساله تائید گردید.

مسعود کردپور نهایتا بعد از تحمل سه سال حبس با احتساب ایام مرخصی، در آذرماه ٩۴ آزاد و خسرو کردپور هم روز گذشته پس ازاتمام محکومیت ۵ ساله از زندان تبریز آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید