خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 28 آگوست 2017, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/08/28 ساعت 22:21:51

    خانه  > slide, زندانیان  >  حبیب ساسانیان به قید وثیقه آزاد شد

حبیب ساسانیان به قید وثیقه آزاد شد

خبرگزای هرانا – حبیب ساسانیان زندانی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی تبریز، امروز به قید وثیقه از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حبیب ساسانیان زندانی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی تبریز امروز دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶، به تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

یک منبع مطلع در این باره به هرانا گفت: “حبیب ساسانیان شاعر اردبیلی که اعتصاب غذا کرده بود با محقق شدن خواسته هایش دو هفته پیش اعتصاب خود را شکست. همزمان وثیقه یک میلیارد تومانی تعیین شده پیشین ایشان به ۳۵۰ میلیون تومان کاهش یافت. خانواده حبیب ساسانیان با تامیین وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی زمینه آزاد شدن موقت حبیب را فراهم کردند. سرانجام حبیب امروز بعد از ۱۶ ماه بلاتکلیفی بصورت موقت آزاد شد”.

پیشتز اقای ساسانیان در اعتراض به رویه پرونده و میزان وثیقه تعیین شده اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده بود.

حبیب ساسانیان

مورخ ۲۶ تیرماه سال جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات شش متهم پرونده “گروه گامو” در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز بدون حضور حبیب ساسانیان برگزار شد.

هر چند شنیده هایی از صدور احکام وجود دارد با اینحال تا زمان تنظیم این گزارش ابلاغ حکم رسمی به متهمان پرونده صورت نگرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده ساسانیان پیش تر به هرانا گفته بود ” حبیب ساسانیان متاهل و دارای دو فرزند ۱۱ و ۱۵ ساله است که در پی بازداشت وی، وضعیت زندگی این خانواده در نبود پدر، نابسامان شده است و همچنین مشکلاتی از جمله مشکلات مالی را برای آنان به وجود آورده است؛ این خانواده که اجاره نشین هستند، تامین هزینه های رفت و آمد به زندان برایشان دشوار است.”

این زندانی ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ همراه پنج شهروند دیگر به نامهای مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی، در شهر اردبیل بازداشت شد. اتهامات این زندانی سیاسی، “تشکیل گروه (گروهک) گامو، رهبری و هدایت گروه (گروهک) گامو، عضویت در (گروهک) گامو، جاسوسی برای کشورهای بیگانه، کپی برداری از اطلاعات محرمانه سپاه پاسداران، ارسال اطلاعات محرمانه سپاه پاسداران به کشورهای بیگانه” عنوان شده است. در اوایل تیرماه سال گذشته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این فعالان را “اعضای باند ۶ نفره جاسوسی گامو” معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید