خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ساعت ۲۳:۰۴:۴۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  چهار شکارچی متخلف در شهرستان قزوین دستگیر شدند

چهار شکارچی متخلف در شهرستان قزوین دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین از دستگیری چهار شکارچی متخلف در زیستگاه های حیات وحش شهرستان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه سیاووش شمسی پور افزود: “این تعداد از شکارچیان متخلف در پی گشت و کنترل و حراست از عرصه های طبیعی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست و سر محیط بانی منطقه حفاظت شده الموت شرقی و غربی دستگیر شدند”.

وی اظهار کرد: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست قزوین پس از گشت و بازرسی از متخلفان پنج قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی و گلوله زنی به همراه مقداری فشنگ و ادوات مربوطه و لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط کردند”.

این مسئول همچنین یادآور شد: “پرونده متخلفان جهت بررسی و صدور حکم تحویل مراجع قضایی استان قزوین شده است”.

وی تاکید کرد: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست قزوین با شکارچیانی که بدون اخذ مجوز شکار وارد زیستگاه های حیات وحش می ‌شوند با قاطعیت برخورد خواهند کرد”.

شمسی پور از تمامی شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه شکار و صید به سر محیط بانی ها و ادارات محیط زیست استان اطلاع رسانی کنند.

استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با ۲۵ هزار و ۱۹۸ کیلومتر مربع وسعت و دو منطقه حفاظت شده الموت و طارم سفلی به ترتیب هر یک با وسعت ۱۱۸ و ۴۹ هزار کیلومتر مربع می باشد.

همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بوئین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه همگی در استان قزوین قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید