خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ساعت ۱۶:۵۶:۱۹

    خانه  > کارگران  >  دست کم ۳۱ کارگر کشته و مصدوم شدند

دست کم ۳۱ کارگر کشته و مصدوم شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر دست کم ۷ کارگر کشته و ۲۴ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مورخ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه ریزش چاه و مرگ کارگری ۲۴ ساله در این حادثه خبرداد.

 جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “ساعت ۱۱ و ۴۱ دقیقه، حادثه ریزش آوار چاه به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

وی افزود: “بلافاصله نیروهای ۲ ایستگاه سازمان به همراه تجهیزات لازم در محل حادثه واقع در خیابان پیامبر اکرم غربی، خیابان جهاد اکبر حضور پیدا کردند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهارکرد: “در یک ساختمان در حال ساخت، کارگران در حال حفر چاهی به عمق ۱۰ متر بودند که یکباره یک کارگر پس از ریزش بخشی از دیوار چاه زیر آوار گرفتار می‌شود”.

ملکی از محبوس شدن کارگر ۲۴ ساله اهل کشور افغانستان در داخل چاه خبرداد و افزود: “آتش نشان‌ها برای خارج کردن کارگری که در داخل چاه بود تلاش زیادی کردند، اما در نهایت پس از خارج کردن وی، مشخص شد که این کارگر جان خود را از دست داده است”.

وی در خصوص زمان اتمام عملیات آتش نشان‌ها خاطرنشان کرد: “آتش نشان‌ها ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه، پس از ایمن سازی محیط، عملیات خود را به اتمام رسانده و محل را ترک کردند”.

در شهرستان تربت حیدریه رخ داد؛ مرگ دو کارگر در عمق ۱۲۰ متری چاه

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۸، دو کارگر چاه کن حین انجام کار در عمق چاهی ۱۲۰متری در شهرستان تربت حیدریه جان خود را از دست دادند.

مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان تربت حیدریه با اعلام این خبر گفته است: “شامگاه روز (۲۸ مرداد ماه) گزارش مرگ ۲ کارگر مقنی در چاهی در حوالی روستای قلعه آقا حسن شهرستان زاوه به مرکز فوریت‌های پزشکی اعلام شد”.

بر اساس این گزارش، گروه‌های امدادی و ماموران انتظامی منطقه چخماق به منظور بررسی دقیق موضوع در محل حادثه حاضر شدند.

طبق گزارش مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان تربت حیدریه، در تحقیقات اولیه مشخص شد اجساد مربوط به دو کارگر چاه کن است که هنگام حفر چاه در عمق ۱۲۰متری محبوس شده‌اند.

بر اساس این گزارش، اجساد این جانباختگان بعد ازگذشت ده ساعت تلاش بامداد روز یکشنبه از سوی گروهای امدادی به بیرون از چاه انتقال پیدا کرده است.

تهران؛ سقوط مرد گچکار در ساختمان نیمه ساز

به گزارش مهر، مورخ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار، سقوط ناگهانی مرد گچکار را در ساختمان در حال ساخت رقم زد.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت ۱۱:۲۴ صبح در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط یک مرد جوان از ارتفاع، بی درنگ آتش‌نشانان ایستگاه ۱۱ را به محل حادثه واقع در خیابان گاندی، خیابان پانزدهم روانه کرد.

نادر اسماعیلی فرمانده ایستگاه ۱۱ سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: “بنا به اظهار کارگران حاضر در محل، این کارگر ۲۲ ساله تبعه افغانستان مشغول گچ کاری بود که ناگهان از طبقه همکف به طبقه منفی یک(زیرزمین) سقوط کرد”.

وی ادامه داد؛ آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه، سریعا با استفاده از وسایل و تجهیزات آتش نشانی به طبقه منفی یک رفته و کارگر مصدوم را با برانکارد مخصوص به بیرون از این مکان منتقل کردند.

این فرمانده آتش نشانی اضافه کرد: این کارگر جوان که از ناحیه صورت و گردن به سختی آسیب دیده بود بلافاصله توسط امدادگران آتش نشانی به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت.

ساوه؛ ریزش ساختمان جان کارگر جوان را گرفت

به گزارش ایسنا، مورخ  ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، کارگر ۲۵ ساله در هنگام تخریب دیوار ساختمانی در یکی از روستاهای شهرستان ساوه بر اثر فروریختن ناگهانی ساختمان جان باخت.

سرهنگ “پرویز اسدی” در تشریح جزئیات این حادثه گفت: “در حدود ساعت ۸ و ۳۶ دقیقه روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت کارگری بر اثر فرو ریختن ناگهانی ساختمان، بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند”.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه ادامه داد: با بررسی به عمل آمده مشخص شد، کارگری ۲۵ ساله در هنگام تخریب دیوار ساختمانی در روستای “جعفرآباد” شهرستان ساوه، بر اثر فرو ریختن ناگهانی ساختمان در زیر آوار مانده و جان سپرده است.

سرهنگ اسدی یادآور شد: “با تایید مرگ فرد مورد نظر از سوی تیم اورژانس، جسد متوفی با هماهنگی مقام قضائی برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

سقوط یک جوان از داربست در جاده هراز

به گزارش ایسنا، مورخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، سخنگوی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران، از مصدوم شدن مردی ۲۷ ساله‌ بر اثر سقوط از داربست و اعزام بالگرد در منطقه پلور در جاده هراز خبر داد.

زکریا اشکپور اظهار کرد: “در ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه روز یکشنبه ۲۹ مرداد گزارشی مبنی بر سقوط فردی از داربست در جاده هراز به مرکز پیام اورژانس استان مازندران انجام شد”.

وی افزود: “پس از دریافت گزارش بلافاصله بالگرد اورژانس استان به پرواز درآمد”.

اشکپور تصریح کرد: “در این حادثه مرد ۲۷ ساله‌ای به دلیل سقوط از داربست دچار آسیب‌های متعدد به اندام‌ها شد”.

سخنگوی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران، یادآور شد: “این مصدوم به دلیل افت سطح هوشیاری و لزوم انتقال سریع به مرکز درمانی از منطقه پلور در جاده هراز به آمل و بیمارستان ۱۷ شهریور منتقل شد”.

مرگ وحشتناک کارگر ۶۰ ساله سد احمدبیگلو مشگین شهر در زیر چرخ‌های لودر

به گزارش رکنا، مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۳۰، فرماندار مشگین شهر از مرگ کارگر ۶۰ ساله در سد احمد بیگلو این شهرستان زیر چرخ‌های یک دستگاه لودر خبر داد.

میر علی رحیمی زاد بعد از ظهر دوشنبه گفت: “مرگ این کارگر به دلیل بروز حادثه است”.

وی افزود: “در تاریکی شب گذشته کارگر دچار حادثه شده و بدن وی زیر چرخ های یک دستگاه لودر خرد شده است”.

فرماندار مشگین شهر متذکر شد: “اظهاراتی در خصوص اینکه این کارگر خودکشیکرده صحیح نیست و کارگر به دلیل حادثه جان خود را از دست داده است”.

رحیمی زاد تاکید کرد: “جسد این متوفی تحویل پزشکی قانونی شده است”.

فوت یک کارگر ساختمانی در قم

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۳۱، یک کارگر ساختمانی ۳۵ ساله بر اثر سقوط از ارتفاع در خیابان هنرستان استان قم جان خود را از دست داد.

یک کارگر ساختمانی ۳۵ ساله روز (سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه) بر اثر سقوط از ارتفاع در خیابان هنرستان استان قم جان خود را از دست داد.

«مهدی فرهانی» معاون اورژانس قم در این رابطه گفت: “ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز یک کارگر ساختمانی که در ساختمانی واقع در خیابان هنرستان قم کار می‌کرد، از ارتفاع سقوط کرد و علیرغم تلاش نیروهای امدادی به علت شدت آسیب وارده به سر فوت کرد”.

نشت گاز کلر در خیابان فدائیان اسلام؛ یک آتش نشان مسموم شد

به گزارش مهر، مورخ سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶،جلال ملکی درباره جزییات این حادثه  گفت: “ساعت ۱۵و ۵۶دقیقه حادثه نشت گاز کلر در خیابان فدائیان اسلام به نیروهای سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

وی افزود: “بلافاصله نیروهای ایستگاه ٢١ و تبم تخصصی حوادث شیمیایی سازمان آتش نشانی خود را به مخل حادثه رساندند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهار کرد: “محل حادثه یک گاراژ نگهداری از مواد و ضایعات بود”.

ملکی ادامه داد: “یک سیلندر ١٧ کیلویی گاز کلز در این گاراژ دچار نشت شده بود”.

وی از مسمومیت یک آتش نشان در این حادثه خبر داد و گفت: “در این حادثه شهروندی مسموم نشد و تنها یک آتش نشان دچار مصدومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شد”.

۲۱کارگر سمنانی دچار مسمومیت شدند؛ غذای فاسد عامل حادثه

به گزارش مهر، مورخ سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، با بیان اینکه ۲۱کارگر یک کارگاه صنعتی سمنان در شیفت شب دچار مسمومیت غذایی شده اند، گفت: “حال این کارگران بهبود یافته است”.

مهدی شادنوش ضمن تائید بروز مسمومیت غذایی در ۲۱ کارگر یک کارگاه تولیدی در سمنان، بیان داشت: “تمام این افراد به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شدند که مراحل درمانی بر روی آنها از همان لحظه ورود انجام شد و خوشبختانه این افراد بهبود یافتند”.

وی افزود: “غذای فاسد دلیل بروز این حادثه بوده که باعث مسومیت غذایی این کارگران شد همچنین درباره حال عمومی آنها باید گفت این افراد طی امروز یا فردا مرخص خواهند شد”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، گفت: “با توجه به فصل تابستان و همچنین فساد پذیری مواد غذایی می بایست دقت نظر بیشتری بر روی مصرف مواد غذایی به خصوص شیرو لبنیات داشت”.

شادنوش تاکید کرد: “تهوع، سرگیجه، استفراغ، دل درد و عرق پیشانی در کنار سردرد بسیار شدید عوامل مسمومیت غذایی هستند”.

مرگ یک چاه‌کن هنگام لایروبی قنات

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱، یک مقنی ۳۸ ساله هنگام لایروبی قنات در اراضی روستای شادباد مشایخ استان تبریز بر اثر آب گرفتگی داخل چاه جان خود را از دست داد.

«علی مطلبی» مسئول روابط عمومی آتش‌نشانی تبریز در این‌باره گفت: “طبق گزارشات شهروندان به سامانه ۱۲۵ و اعلام گرفتار شدن سه نفر کارگر در داخل چاه آب در روستای شادباد مشایخ، آتش نشانان ایستگاه‌های شماره ۱ و ۴ منظریه در سریع ترین زمان عازم به محل حادثه شدند”.

وی گفت: “زمانی که سه نفر کارگر در داخل قنات مشغول لایروبی و باز کردن مسیر مسدود شده آب بودند، به طور ناگهانی بر اثر برقراری جریان مسیر آب، کارگر ۳۸ ساله در داخل آب گرفتار و جان خود را از دست داد”.

مطلبی درباره نجات جان دو کارگر دیگر افزود: “عوامل امدادی پس از نجات دو نفر از مصدومان، آنها را تحویل اورژانس تبریز دادند تا مراحل درمانی آنها در مراکز مربوط ادامه یابد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید