خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ساعت ۰:۳۵:۱۷

    خانه  > زندانیان  >  پانزده روز بی خبری از عمادالدین ملازهی

پانزده روز بی خبری از عمادالدین ملازهی

خبرگزاری هرانا – پس از انتقال عماد الدین ملازهی زندانی سیاسی بلوچ به سلول انفرادی، خانواده او از وضعیت وی بی اطلاع مانده اند. این بی خبری و انتقال بدون دلیل مشخص موجب نگرانی خانواده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، با وجود گذشت ۱۵ روز از انتقال عمادالدین ملازهی به قرنطینه و پس از آن به سلول انفرادی خانواده وی از او بی خبرند.

آقای کریم کشته رئیس زندان سراوان یک روز قبل از انتقال این زندانی به قرنطینه با وی “جر و بحث” کرده و وی را جلوی بقیه زندانیان تهدید به “پرونده سازی جدید” کرده است.

این اقدام دادستان و رئیس زندان پس از انتشار خبر ممانعت دادستان از آزادی عمادالدین ملازهی صورت گرفته است.

آقای ملازهی از تماس و ملاقات با خانواده نیز محروم است و از وضعیت کنونی وی در انفرادی اطلاعی در دست نیست.

عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی سابق بلوچ یکم آذر ۱۳۹۵ به همراه هم پرونده اش حافظ یعقوب جهاندیده، در سراوان بازداشت و پس از چند روز ، از زندان سراوان به وزارت اطلاعات زاهدان منتقل و در این مدت تحت شکنجه قرار گرفته و از وی “اعترافات اجباری” اخذ شده است.

دادگاه اول عمادالدین ملازهی و همراهش که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در زندان هستند روز یکشنبه ۲۴ اسفند بدون داشتن وکیل و غیر علنی در دادگاه انقلاب سراوان برگزار شد و ۱۵ سال حکم زندان برای عماد الدین ملازهی و ۱۰ سال برای یعقوب جهانی صادر شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال تقلیل پیدا کرد اما پس از اعتراض مجدد به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

دیوان عالی کشور رای به “عدم صلاحیت حکم دادگاه سراوان” داده و متهمان را تبرئه کرد. اما علیرغم تبرئه و صدور قرار وثیقه برای آزادی “دستگاه های امنیتی” از روند آزادی آنها جلوگیری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید