خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ساعت ۱۹:۳۰:۱۳

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو محکوم به اعدام در یاسوج و اهواز

رهایی دو محکوم به اعدام در یاسوج و اهواز

خبرگزاری هرانا – دو زندانی از جمله یک خانم در بند نسوان زندان یاسوج که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از قصاص از طناب دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی زندان های کهگیویه وبویراحمد، بیژن شجاعیان رئیس کانون اصلاح و تربیت ۲۸ مردادماه، از جلب رضایت اولیاء دم و آزادی زندانی محکوم به قصاص نفس در اندرزگاه نسوان یاسوج خبر داد.

بیژن شجاعیان رئیس کانون اصلاح و تربیت و اندرزگاه نسوان یاسوج درگفتگو با واحد اطلاع رسانی این اداره کل از پیگیری مددکاران اندرزگاه نسوان، شورای حل اختلاف زندان یاسوج در جلب رضایت اولیاء دم و رهائی یک نفر زندانی که به اتهام قتل نفس در زندان بسر میبرد خبر داد.

بر اساس این گزارش رئیس کانون اصلاح و تربیت یاسوج گفت: “زندانی (( م. ذ )) که به اتهام قتل نفس در اندرزگان نسوان تحمل حبس می نمود با پیگیری اعضاء شورای حل اختلاف زندان، مددکاران و کمک خیرین و نیکو کاران رضایت اولیاء دم جلب و پس از ۸ سال با پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشت”.

وی گفت: “مددکاران اندرزگاه نسوان پس از پیگیریهای فرواوان و برگزاری جلسات متعدد با خانواده مقتول موفق به جلب رضایت آنان شده و با پرداخت کمترین میزان دیه با توجه به وضع مالی زندانی مذکور؛ اولیاء دم با امضای رضایت نامه کتبی موجبات آزادی و بازگشت زندانی موصوف به آغوش گرم خانواده اش فراهم گردید|.

شجاعیان در ادامه از پشتیبانی و حمایت بی دریغ مدیر کل زندانها، پیگیری شورای حل اختلاف مستقر در زندان و مددکاری اندرزگاه نسوان به خصوص خانم گشتاسبی که در نجات یک نفر از مرگ و آزادی او از قید حبس، اهتمام فراوانی داشته اند تقدیر و تشکر نمود.

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف کارون اهواز؛ جوان محکوم به قصاص از چوبه دار ر‌هایی یافت

به گزارش میزان، در پی قتل دختر جوانی توسط فرد مورد علاقه اش در ۷ سال پیش، بین دو خانواده اختلاف و نزاعی صورت گرفت و پرونده این فرد که متهم به قتل بود در دادگاه کیفری اهواز مورد رسیدگی قرار گرفت.

این فرد با رای دادگاه به قصاص نفس محکوم و حکم صادره توسط دیوان عالی کشور به تایید رسید

با ارجاع این پرونده به شورای حل اختلاف کارون، با تلاش مستمر حاجیان رئیس و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان و جمعی از معتمدان و بزرگان، رضایت اولیای دم پس از تشکیل نشست‌های متعدد جلب شد و موفق به گرفتن مهلت از اولیای دم جهت مصالحه شدند تا اینکه در جلسه‌ی که با حضور رئیس و اعضاء شورای حل اختلاف کارون، بزرگان، ریش سفیدان و معتمدین، خانواده مقتول از قصاص قاتل دخترشان صرف نظر کردند و این دو خانواده بعد از ۷ سال اختلاف، با توسل به کلام‌الله مجید و در آغوش گرفتن یکدیگر، اختلاف‌های خود را پایان داده و صلح و آشتی بین آن‌ها برقرار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید