خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ساعت ۲:۰۱:۱۶

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  به حکم دادگاه؛ این متهم باید ۶۰۰ درخت در کرج بکارد تا آزاد شود

به حکم دادگاه؛ این متهم باید ۶۰۰ درخت در کرج بکارد تا آزاد شود

خبرگزاری هرانا – مردی که اقدام به خشکاندن ۶ درخت کهن چنار در کرج کرده بود به کاشت ۶۰۰ اصله درخت محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، صادق حسنوند رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ کرج با اعلام خبر صدور حکم محکومیت فردی که ۶ اصله درخت چنار قدیمی را در منطقه جهانشهر کرج از بین برده بود گفت: متهم به پرداخت جریمه ۶ میلیون تومانی و نیز کاشت ۶۰۰ اصله درخت به عنوان خدمات عمومی در کوهپایه شمالی شهر کرج محکوم شد.

وی درباره جزئیات طرح و رسیدگی به این پرونده بیان کرد: “سال گذشته سازمان پارک و فضای سبز شهرداری کرج شکایتی را علیه فردی مطرح کرد که اقدامات وی منجر به نابودی ۶ اصله درخت چنار قدیمی شده بود”.

رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ کرج افزود: “با طرح این شکایت تحقیقات جامعی توسط دادسرا و هیئت سه نفره کارشناسی انجام شد و با توجه به حساسیت موضوع، معاون دادستان کرج نیز از طرف داستان عمومی و انقلاب مرکز استان ماموریت پیدا کرد تا گزارشی را در این زمینه تهیه و ارائه کند”.

وی تصریح کرد: “در همه گزارش‌ها محرز شد که خشکاندن درختان با استفاده از مواد نفتی و شیمیایی انجام شده و متهم که مجری طرح برج‌های جانشهر است می‌خواسته با این اقدام شرایطی را فراهم آورد تا با نمایان شدن نمای این برج‌های سه‌گانه، به منافع اقتصادی بیشتری دست یابد”.

حسنوند با اشاره به حساسیتی که در موضوع حفظ سرمایه‌های ملی و طبیعی در بین قضات وجود دارد گفت: “با توجه به اینکه اقدام انجام شده در راستای منافع شخصی و تخریب فضای سبز شهری بوده با در نظر گرفتن همه جوانب پرونده، متهم با استناد به ماده ۶ لایحه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها که ناظر بر ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ است و نیز ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به پرداخت ۶ میلیون تومان جریمه نقدی و کاشت ۶۰۰ اصله درخت در کوهپایه شمالی کرج با نظارت سازمان فضای سبز و اجرای احکام کیفری محکوم شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید