خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶, 18th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ساعت ۱:۱۱:۱۸

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  اکبر جهانگیری به دادسرای شهرستان کلیبر فراخوانده شد

اکبر جهانگیری به دادسرای شهرستان کلیبر فراخوانده شد

خبرگزاری هرانا – اکبر جهانگیری فعال ترک (آذری) ساکن شهرستان اهر جهت ارائه آخرین دفاعیه از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلیبر فراخوانده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه شهرستان کلیبر، اکبر جهانگیری را برای ارائه آخرین دفاع از بابت اتهامات مطروحه فراخوانده است.

این پرونده در رابطه با حضور آقای جهانگیری به همراه جمعی دیگر از کنشگران محلی در رابطه با شرکت در مراسم قلعه بابک و طرح مطالبات مفتوح شده است.

آقای اکبر جهانگیری، علاوه بر مفتوح داشتن پرونده ای از بابت شرکت در مراسم قلعه بابک، سوابق بازداشت دیگری نیز دارد، از جمله بازداشت در اعتراض به رویه دولت چین در مقابل اقلیت ترک اویغور، اعتراض به برنامه تلویزیونی “فیتیله”، احضار به دلیل اعتراض در حاشیه مراسم روز قدس و موارد مشابه دیگر.

لازم به یادآوری است روز جمعه مورخ ۹ تیرماه سال جاری در پی برگزاری مراسم سالانه بابک خرمدین در قلعه بابک در شهرستان کلیبر واقع در استان آذربایجان شرقی، ۱۲ تن از حاضرین از جمله فعالین ترک (آذری) همراه با یک کودک یازده ساله، توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز و همینطور زندان اهر منتقل شدند. همچنین یک تن از حاضرین نیز تحت تعقیب این نیروها قرار گرفته است. اکبر جهانگیری یکی از بازداشت شدگان این برنامه بود.

اکبر جهانگیری

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید