خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  به کودک ۱۵ ماهه با قمه حمله شد / هشدار تصویر دلخراش

به کودک ۱۵ ماهه با قمه حمله شد / هشدار تصویر دلخراش

خبرگزاری هرانا – مدیرکل بهزیستی استان کرمان در تشریح موضوع کودک آزاری در سیرجان گفت که عصر پنجشنبه گذشته یک مادر از روستای ایزدآباد در نزدیکی سیرجان پسر پانزده ماهه خود را توسط اورژانس به بیمارستان امام رضا سیرجان میرساند که این کودک از سه چهار نقطه دچار شکستگی و همچنین پارگی پوست دست و عضلات به ضرب قمه شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، عباس صادق زاده، مدیرکل بهزیستی استان کرمان درباره جزئیات کودک آزاری در سیرجان اظهار کرد: “عصر پنجشنبه گذشته یک مادر از روستای ایزدآباد در نزدیکی سیرجان پسر پانزده ماهه خود را توسط اورژانس به بیمارستان امام رضا سیرجان میرساند که این کودک از سه چهار نقطه دچار شکستگی و همچنین پارگی پوست دست و عضلات شده بود”.

وی افزود: “به دلیل اینکه بیمارستان امام رضا سیرجان نتوانسته برخی خدمات را به این کودک بدهد، اواخر شب پنجشنبه به کرمان اعزام و در بیمارستان شهید باهنر بستری و خدمات درمانی به این کودک ارائه می شود”.

صادق زاده بیان کرد: همکاران ما بلافاصله بعد از حضور این کودک در بیمارستان امام رضا سیرجان از موضوع مطلع شده و اورژانس اجتماعی پرونده را تشکیل داده و آدرس این خانواده را دریافت و تحقیقات را آغاز کرده و پرونده در دست پیگیری است.

وی تصریح کرد: “در کرمان هم اورژانس اجتماعی در بیمارستان حاضر شده و اطلاعات را دنبال می کند و پیگیر هستند حکم قضایی برای سایر موارد دریافت شود و الان هم این کودک در حال انتقال به بیمارستان شفا برای ادامه درمان است”.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه ما براساس تکلیف کارهای مددکاری را آغاز کرده ایم، اظهار کرد: “پدر این کودک آسیب دیده به دلیل قاچاق مواد مخدر در زندان به سر می برد و مادر دچار اعتیاد است و زندگی پرتلاطمی دارند و فرزند شش ساله این خانواده نیز در معرض اعتیاد و خطر است که برای جداکردن این فرزند از مادر پیگیر حکم قضایی هستیم”.

وی در ادامه با اشاره به صدمات وارد شده به کودک سیرجانی گفت: “این کودک با جسم سخت و احتمالا چاقو یا قمه مورد حمله قرار گرفته که مادرش اظهار کرده عموی کودک او را مورد آزار قرار داده و روایت دیگر مبنی بر ارتکاب حمله توسط فرزند عموی کودک است”.

صادق زاده افزود: “تحقیقات در حال انجام است تا مظنون پرونده با هماهنگی قوه قضاییه احضار شود و کودک آزار دیده به احتمال زیاد دچار اعتیاد است که درمان اعتیاد او نیز در ادامه کارهای درمانی دنبال خواهد شد”.

وی بیان کرد: “این کودک آسیب های روحی شدید و ضایعات جسمی دیگری نیز دارد که باید شناسایی شود و مددکاران به شدت پیگیر کار هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید