خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ساعت ۰:۵۳:۴۹

    خانه  > کارگران, کودکان  >  بهزیستی استان تهران: ۶۵درصد از کودکان کار در کشور از اتباع خارجی هستند

بهزیستی استان تهران: ۶۵درصد از کودکان کار در کشور از اتباع خارجی هستند

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران گفت که ۶۵ درصد از کودکان کار و خیابان در کشور از اتباع خارجی هستند و امکانات بهزیستی پاسخگوی آنها نیست و قوه قضاییه باید ورود کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، احمد خاکی گفت: “۶۵ درصد از کودکان کار و خیابان در کشور از اتباع هستند و فقط ۳۵ درصد آنها ایرانی‌اند”.

وی ادامه داد: “از طرفی امکانات بهزیستی پاسخگوی ۶۵ درصد کودکان کاری که اتباع هستند نبوده و حتما باید قوه قضاییه و وزارت کشور در این مورد مداخله کرده و راهکاری ارائه دهند”.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران افزود: “آسیب‌های اجتماعی که پنهان هستند بسیار بیشتر از آسیب‌های اجتماعی آشکار هستند به طوری که ۷۵ درصد خانواده‌های ایرانی خاستگاه آسیب‌های اجتماعی‌اند یعنی یا آسیب دیده‌اند یا در معرض آسیب قرار دارند”.

خاکی بر تقویت خانواده‌های با ثبات تاکید کرد و گفت: “دولت به تنهایی قادر به حل آسیب‌های اجتماعی نیست و باید سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به کمک بهزیستی بیایند”.

وی گفت: “با این وجود اورژانس اجتماعی در سال گذشته، ۲۷۶۵ مورد در مراکز مداخله در بحران و ۱۰ هزار و ۳۸۵ مورد در خدمات سیار و ۱۳ هزار و ۷۶۹ مورد از طریق تماس تلفنی با خط ۱۲۳ خدمت رسانی کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید