خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ساعت ۲۰:۱۲:۰۶

    خانه  > اعدام  >  به همت شهروندان یک کودک-مجرم محکوم به اعدام از طناب‌ دار نجات یافت

به همت شهروندان یک کودک-مجرم محکوم به اعدام از طناب‌ دار نجات یافت

خبرگزاری هرانا – مادر ساشا، کودک-مجرمی که در سن ۱۷ سالگی به اعدام محکوم شده می‎‌گوید پس از انتشار درخواست کمک آنها از مردم برای کمک به تهیه دیه مورد مطالبه اولیای دم در شبکه های مجازی شهروندان و بخصوص پرسنل دانشگاه آزاد واحد ارومیه نقشی موثری در نجات فرزندش ایفا کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، حدود ۱۲ سال قبل در لاهیجان فردی به نام ساشا محکوم به قصاص می‌شود و امروز با گذشت چندین سال او آزاد و از طناب‌دار نجات پیدا می‌کند. صغری محمدی، مادر ساشا درباره نحوه آزادی پسرش و فراهم کردن دیه می‌گوید: «پسرم حدود ۱۲ سال پیش که ۱۷ سال سن داشت محکوم به قصاص شده بود و دو ماه قبل به ما اعلام کردند که فرزندم ساشا قرار است اعدام شود. در این سال‌ها من و سایر آشنایان به دنبال رضایت از خانواده مقتول بودیم.»

او ادامه می‌دهد: «در نهایت موفق شدیم رضایت ولی دم را با پرداخت دیه بگیریم. بنابراین در این مدت در حال جورکردن پول برای پرداخت خون بها بودیم. البته مبلغی را هم فراهم کردیم و به نزد خانواده مقتول بردیم، اما آن‌ها به آن مبلغ راضی نشدند. برای همین از ولی دم مهلت گرفتیم تا دیه را به مبلغ ۴۰۰ میلیون تهیه کنیم.»

مادر ساشا می‌افزاید: «بنده خودم را بازخرید کردم، از دوست و آشنا هم پول قرض کردیم تا دیه را جور کنیم ولی بازهم پول‌های ما به ۴۰۰ میلیون نمی‎‌رسید. در حین پول گرفتن از این و آن یک دفعه به ما اعلام کردند که ساشا به اتاق انتظار برای محاکمه رفته است. کار به جایی رسیده بود که می‎خواستم بابت دیه از مردم پول بگیرم.»

محمدی می‌گوید: «ما با مشورت دیگران تصمیم گرفتیم تا نوشته‌ای را در شبکه‌های اجتماعی برای تهیه دیه منتشر کنیم و این متن هم به دست خیلی افراد رسید. نوشته درخواست کمک ما در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی دست به دست چرخید و در نهایت به آقای میرحبیب موسوی یکی از کارکنان دانشگاه آزاد واحد ارومیه رسید.»

او ادامه می‌دهد: «آقای موسوی درخواست کمک ما در فضای مجازی دید و پیگیر ماجرا شدند یعنی نوشته ما را در گروه‌ها و کانال‌های مختلفی دانشگاهی و… منتشر کردند تا ما بتوانیم جان ساشا را نجات دهیم. آقای موسوی درخواست ما را ۱۷ مرداد منتشر کرد و دیشب یعنی ۲۵ مرداد مبلغ دیه برای نجات پسرم از طناب‌دار جور شد.»

محمدی در ادامه به وضعیت آزادی ساشا اشاره می‌کند و می‌گوید: «پسرم هنوز آزاد نشده است، اما صورت‎‌جلسات آزادی و رضایت امضا شده است که انشاالله تا هفته آینده ساشا از زندان رها شود. من و خانواده‌ام لطفا آقای موسوی، کارکنان دانشگاه آزاد و همه افرادی که ما را یاری و کمک کردند فراموش نمی‌کنیم.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید