خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ساعت ۲۳:۱۹:۰۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  معاون قضایی دادستان کل کشور: عضویت در توییتر تخلف است

معاون قضایی دادستان کل کشور: عضویت در توییتر تخلف است

خبرگزاری هرانا – عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران در خصوص عضویت در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده، گفت “توییتر در اجرای دستور قضایی فیلتر شده و تخلف از دستور قضایی پذیرفته نیست. اگر عضویت مسئولان وزارت ارتباطات در توئیتر صحت داشته باشد این عضویت از سه جهت اشکال دارد.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، عبدالصمد خرم آبادی در جمع خبرنگاران در خصوص عضویت در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده، گفت: “عضویت در این شبکه‌های فیلتر شده تخلف است چرا که وقتی انجام امری در اجرای قوانین و مقررات یا دستور قضایی ممنوع شد، عدم رعایت مقررات هم نوعی تخلف محسوب می‌شود”.

وی افزود: “توئیتر در اجرای دستور قضایی فیلتر شده و تخلف از دستور قضایی پذیرفته نیست”.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر عضویت مسئولان وزارت ارتباطات در توئیتر صحت داشته باشد این عضویت از سه جهت اشکال دارد.

خرم‌آبادی ادامه داد: “اشکال اول این است که وزارت ارتباطات مجری دستورات قضایی مربوط به فیلتر است و مجری نباید مردم را فیلتر کند و خود را مستثنی بداند”.

وی به اشکال دوم اشاره کرد و افزود: “وزارت ارتباطات متولی ایجاد شبکه ملی اطلاعات است و متولی شبکه ملی نباید سردمدار عضویت در شبکه‌های بیگانه ممنوعه باشد”.

معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص اشکال سوم هم اظهار داشت: “اگر این عضویت صحت داشته باشد عملاً نوعی تبلیغ شبکه‌های اینترنتی ممنوعه توسط متولیان شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود و نقض غرض است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید