خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ساعت ۱۱:۳۶:۱۲

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  عامل تصرف و تخریب اراضی ملی پارک ملی بمو به یک سال حبس محکوم شد

عامل تصرف و تخریب اراضی ملی پارک ملی بمو به یک سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حدود سه سال قبل فردی با ادعای واهی مبنی بر مالکیت بخشی از اراضی ملی واقع در پارک ملی بمو ۵۱۵۰۰ مترمربع از اراضی این پارک را تصرف نموده و اقدام به شخم زدن زمین و تخریب پوشش گیاهی این اراضی نمود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، رییس اداره پاک ملی بمو در این باره گفت: “با ورود اداره محیط زیست پارک ملی بمو به موضوع از تخریب بیشتر منطقه جلوگیری به عمل آمده و با شکایت این اداره پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل شد”.

علی آرندی اظهار داشت: “پس از بازدید و بررسی کارشناس رسمی دادگستری از اراضی مورد مناقشه، تصرف دعوانی و تخریب اراضی مذکور به تایید کارشناس مربوطه نیز رسید”.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شیراز، دادگاه با توجه به گزارش و مدارک ارائه شده از سوی اداره محیط زیست پارک ملی بمو، گزارش کارشناس رسمی دادگستری، عدم ارائه اسناد و مدارک دال بر مالکیت اراضی از سوی متصرف و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهم (متصرف) را محرز و مسلم تشخیص داد.

بنابراین دادگاه علاوه بر حکم بر رفع تصرف اراضی مذکور متهم را نیز به تحمل یک سال حبس تعزیری (زندان غیر قابل خرید) محکوم نمود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید