خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲۹ کارگر

مرگ و مصدومیت ۲۹ کارگر

خبرگزاری هرانا – طی چند روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار تعداد ۱۲ کارگر کشته و ۱۷ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، فرمانده انتظامی نقده روز ۱۶ مرداد ۱۳۹۶، از جان باختن ۳ نفر بر اثر ریزش چاه آب در یکی از روستا‌های اطراف شهرستان خبر داد.

سرهنگ موذنی گفت: “گزارشی به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مبنی بر جان باختن ۳ نفر بر اثر ریزش چاه آب در یکی از روستا‌های شهرستان نقده آذربایجان غربی اعلام شد”.

این مقام انتظامی با بیان این که با هماهنگی پلیس و سازمان‌های امدادی، جسد ۳ مرد از چاه آب خارج و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد، اظهار داشت: “در تحقیقات پلیس، شاهدان حادثه عنوان کردند افراد حادثه دیده برای تمیز کردن چاه به داخل آن رفته که به علت ریزش، جان خود را از دست دادند”.

فرمانده انتظامی نقده تصریح کرد: “تلاش برای مشخص شدن علت نهایی حادثه در دست بررسی است”.

سقوط کارگر دارابی از مجتمع خلیج فارس

به گزارش گریشنا، کارگر ساختمانی بعد از سقوط از ارتفاع ۱۵ متری در دم جان باخت. روز ۱۵ مردادماه، نیز یک مورد حادثه قطع انگشتان دست در این کارگاه ساختمانی رخ داده بود.

صبح روز ۱۶ مردادماه، ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه در پی تماس تلفنی نیروهای امداد به مجتمع ساختمانی خلیج فارس اعزام شدند.

یک کارگر اهل داراب در این حادثه از ارتفاع ۱۵ متری سقوط کرده بود. پس از بررسی و ارزیابی بیمار، متاسفانه هیچ علائم حیاتی یافت نشد و فرد سقوط کرده در دم فوت شده بود.

به گزارش اورژانس ۱۱۵ به نظر می‌رسد علت فوت این فرد، در اثر سقوط، منجر به ضربه شدید مغزی و خونریزی از ناحیه سر شده است. همچنین آسیب احتمالی نخاع گردن که متاسفانه بر اثر ضربه شدید هنگام سقوط ایجاد شده بود در مرگ موثر بوده است.

عدم استفاده از کلاه ایمنی و نکات حفاظتی منجر به فوت دردم این جوان ۲۲ ساله شده بود.

روز ۱۵ مردادماه، نیز یک مورد حادثه قطع انگشتان دست در این کارگاه ساختمانی رخ داده بود.

مهار حریق خط لوله انتقال گاز در اهواز/ ۹ نفر مصدوم شدند

به گزارش ایسنا، مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون روز ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، با اشاره به ترکیدگی خط لوله ۱۰ اینچ زیرزمینی انتقال مایعات گازی در منطقه کریت کمپ اهواز، گفت: “آتش سوزی در این منطقه مهار شده است و اکنون در حال ایمن سازی منطقه هستیم”.

سید محسن نقوی پور اظهار کرد: “ساعت ۱۱ و ۳۵دقیقه به دلیل فرسودگی، خط لوله دچار نشت و ترکیدگی شد. این ترکیدگی در مجاورت یکی از واحدهای بهره‌برداری اتفاق افتاد”.

وی افزود: “از ابتدای حادثه تیم‌های عملیاتی در محل مستقر شدند و نسبت به مهار آتش اقدام کردند. در حال حاضر آتش مهار شده است و تیم‌های عملیاتی در حال ایمن سازی محل هستند”.

مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون تصریح کرد: “در این حادثه ۸ نفر دچار دودگرفتگی و مصدومیت شدند که کار درمان آن‌ها به صورت سرپایی انجام شد. همچنین یک نفر دچار سوختگی شد که اکنون برای مداوا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل شده است”.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بزرگترین بهره‌بردار مناطق نفت‌خیز جنوب است که روزانه بیش از یک میلیون و ۳۰هزار بشکه نفت تولید می‌کند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری ورامین: ریزش چاه فاضلاب شهری در ورامین کارگر «چاه کن» را حبس کرد

به گزارش مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری ورامین روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، گفت: “ریزش چاه فاضلاب شهری کارگر «چاه کن» را حبس کرد”.

بهنام کرمانی، اظهار داشت: “لحظاتی پیش حادثه ریزش چاه فاضلاب شهری در خیابان شهید محمودی کوچه شهید رضوانی دوست سبب سقوط فرد چاه کن به درون چاه شد”.

وی ادامه داد: “در اثر این حادثه کارگر چاه کن درون چاه محبوس شده بود، که با حضور سریع و به موقع تیم نجات ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی ورامین سریعا محل حادثه ایمن سازی و فرد مقنی از داخل چاه خارج شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری ورامین گفت: “خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و فرد مقنی در صحت و سلامت کامل است”.

فوت کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در سقوط از ارتفاع ساختمانی در حال ساخت در لارستان جان باخت.

مورخ  یک کارگر ساختمانی در سقوط از ارتفاع ۱۵ متری در یکی از ساختمان‌های در حال ساخت در شهرستان لارستان استان فارس جان باخت.

 این حادثه روز دوشنبه برای یک کارگر ساختمانی که مشغول کار در یکی از مجتمع‌های ساختمانی در دست ساخت در شهر لارستان بود رخ داده است.

به گفته این منبع آگاه، این کارگر ۲۲ساله اهل داراب بوده که هنگام کار در ارتفاع ۱۵ متری به علت بی‌احتیاطی دچار حادثه شده و به پائین سقوط کرده است.

سقوط مرگبار دو کارگر از داربست

به گزارش ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ رکنا، در دوحادثه غم انگیز در مشهد کارگر ۳۴ساله و ۴۹ساله از روی داربست به پایین سقوط کردند و جان خود را از دست دادند.

محسن ۳۴ساله در ساختمانی واقع در روستای فارمد هنگام کار تعادل خود را از دست داد و از روی داربست به پایین سقوط کرد.

کارگر جوان که به شدت آسیب دیده بود بلافاصله به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت.

اما تلاش پزشکان بی نتیجه ماند و او جان خود را از دست داد.

در حادثه ای دیگر که چند ساعت بعد و بعداز ظهر روز گذشته رخ داد مرد ۴۹ساله ای به نام جواد هنکام کار در محدوده پارک کوهسنگی مشهد تعادل خود را از دست داد و از روی داربست به پایین سقوط و برروی دو کارگر دیگر افتاد.

در این حادثه مرد میان سال جان باخت و دو کارگر دیگر که آسیب دیده بودند به بیمارستان قایم انتقال یافت. تحقیقات پلیس مشهد با دستورات مقام قضایی برای بررسی موضوع و روشن شدن علت وقوع این دوحادثه مرگبار ادامه دارد.

مرگ کشاورز اراکی در سقوط از کامیون

به گزارش ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ رکنا، کشاورز اراکی به دلیل بی احتیاطی جان خود را از دست داد.

کشاورز ۷۴ ساله اراکی هنگام کمک به بارگیری بار علوفه در یکی از مزارع کشاورزی شهرستان، از روی کامیون سقوط کرد و جان خود را از داد.

مصدومیت یک نفر در کریت کمپ / مصدوم دچار گازگرفتگی شد

به گزارش سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ مهر، فرماندار اهواز گفت: “آتش سوزی کریت کمپ بخش غیزانیه اهواز یک نفر مصدوم داشت”.

نبی الله خون میرزایی اظهار کرد: “آتش سوزی کریت کمپ بخش غیزانیه اهواز که از حوالی ساعت ۱۱ و نیم امروز شروع شده بود در مرحله آخر اطفا قرار دارد و وضعیت تحت کنترل است”.

وی افزود: “بر اساس گزارش های اعلام شده گودالی که نفت و آب اضافه را به آن هدایت می کنند، آتش گرفته و متاسفانه یک نفر دچار گاز گرفتگی شده است”.

فرماندار اهواز تصریح کرد: “نیروهای شرکت نفت بلافاصله پس از آتش سوزی رخ داده با تمامی امکانات برای اطفای حریق بسیج شدند”.

حوضچه نفتی کریت کمپ بخش غیزانیه اهواز ساعت ۱۱ و نیم امروز دچار آتش سوزی شده و دقایقی قبل هم آتش سوزی اطفا شد.

سقوط آزاد کارگر جوان به عمق چاه/حادثه تلفات جانی نداشت

به گزارش مهر، با تلاش نیروهای آتش نشانی کارگر جوانی که به عمق چاه سقوط کرده بود و به شدت از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شده بود نجات یافته و به بیمارستان منتقل شد.

وقتی شهروندان متوجه بروز این حادثه شدند با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کردند که آتش نشانان ایستگاه ۵۳ بی درنگ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۱۰:۲۰ صبح روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، خود را به خیابان شهید بهشتی (مسیر شرق به غرب)، حوالی خیابان بخارست رساندند.

به گفته نادر خوش نیت افسر آماده منطقه شش عملیات آتش نشانی، در محل حادثه یک ساختمان اداری ۱۶ طبقه مشاهده شد که در طبقه منفی سه این ساختمان کارگران در حال حفاری یک حلقه چاه بودند و یک کارگر ۲۳ ساله تبعه افغان در حال ورود به چاه بود که ناگهان طناب نگه دارنده وی پاره شده و کارگر جوان به عمق ۱۶ متری چاه سقوط کرد.

وی افزود: “در هنگام سقوط کارگر ۲۳ ساله یک کارگر دیگر در عمق چاه مشغول کار بود که خوشبختانه به وی آسیبی نرسید اما کارگر سقوط کرده به عمق چاه به شدت دچار مصدومیت شده و قادر به حرکت نبود”.

افسر آماده منطقه شش عملیات ادامه داد: “نیروهای آتش نشانی به محض رسیدن به محل حادثه و انجام ایمن سازی، با بکارگیری تجهیزات مخصوص خود را به عمق چاه رساندند و با احتیاط کامل، کارگر مصدوم را به سطح زمین منتقل کرده و وی را برای اقدامات بعدی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند”.

چهار کشته و زخمی به علت خفگی ناشی از فقدان ایمنی کار

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، فقدان ایمنی کار در جنوب سیستان و بلوچستان باعث مرگ یک نفر و خفگی و جراحت ۳ تن دیگر شد.

روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، فقدان ایمنی کار، نبود آب شرب در روستای چندکان بخش ساربوگ شهرستان قصرقند یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت.

به گزارش مردمان محلی این روستا “با بی توجهی مسئولان به نبود آب شرب در این روستا، و خشک شدن چاه آب روستا، اهالی روستا را بر آن داشت که خودشان اقدام به حفر چاه کنند که گرمای ۴۵ درجه و نبود اکسیژن در درون چاه باعث خفگی عمران بلوچ کارگر چاه کن شده است”.

منابع محلی افزودند: “افراد روستا برای بیرون آوردن این کارگر از چاه اقدام کردند و وی را از چاه بیرون آوردند اما متاسفانه سه نفر از روستائیان بنام های: حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ نیز دچار خفگی شده اند”.

این شهروندان افزودند: “عمران بلوچ پس از انتقال در بیمارستان نیکشهر فوت کرده و حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ به علت وخامت حال و نبود امکانات پزشکی لازم  به شهرستان ایرانشهر منتقل شدند”.

مردم این روستا افزودند: “مشکل کم آبی سال هاست که در این روستا وجود دارد اما مسئولین به درخواست ما توجه نمی کنند و نسبت به رفع این مشکل هیچ اقدامی انجام نداده اند”.

این اولین بار نیست که بی آبی در سیستان و بلوچستان حادثه می آفریند سوم مرداد ماه دختر بچه ۹ ساله روستای خیر آباد بمپور به علت نبود آب لوله کشی برای برداشت آب شرب به یک موتور پمپ کشاورزی می رود که موهایش در تسمه‌های موتور پمپ گیر کرد و پوست سرش کنده شد.

مرگ کارگر پتروشیمی فارابی چند روز پس از سوختگی

به گزارش  ایلنا، یک کارگر پتروشیمی فارابی چند روز پس از سوختگی در محل کار، جان خود را از دست داد.

ابراهیم ویسی (کارگر پتروشیمی فارابی) چند روز پیش در بخش UDP مشغول به کار بود که بر اثر نشت ناگهانی بخار دچار سوختگی و به بیمارستان منتقل شد.

از قرار معلوم این کارگر دچار عارضه دیابت بوده و پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان، بر اثر عفونت محل سوختگی جان خود را از دست می‌دهد.

در حال حاضر جسد او برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی اهواز منتقل شده است.

تماس‌های مکرر خبرنگار ایلنا با روابط عمومی پتروشیمی فارابی و تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر از کارفرمای این کارگر، تاکنون بدون نتیجه مانده‌است.

مرگ ۲ جوان بر اثر ریزش کانال در “معصومیه” بیرجند

به گزارش ایسنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: “دو کارگر جوانی که در کانال آب و فاضلاب مشغول به کار بودند، بر اثر ریزش کانال جان خود را از دست دادند”.

احمد بخشی اظهار کرد: “عصر روز پنجشنبه (۱۹ مرداد) پس از اعلام خبر ریزش کانال آب و فاضلاب واقع در معصومیه، بلوار عبادی، خیابان زاگرس، دو تیم آنست و واکنش سریع جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شدند”.

وی یادآورشد: “سگ‌های تجسس این گروه پس از سه دقیقه این دو جوان را زیر آوار پیدا کردند؛ اما متأسفانه هر دو نفر جان خود را از دست داده بودند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید