خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ساعت ۱۱:۲۱:۵۳

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  سه تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

سه تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، جمعی از مردم اهالی دزفول و کارگران فاز ۱۳ عسلویه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران «گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ صبح روز ۱۳۹۶/۰۵/۱۷، برای دومین روز پیاپی مقابل ساختمان بانک ملی شعبه امانیه تجمع کردند.

این کارگران که روز شانزده مرداد نیز در مقابل یکی دیگر از ساختمانهای شعبه مرکزی بانک ملی ایران واقع در خیابان ۲۴ متری شهر اهواز تجمع کرده بودند، به ایلنا گفته‌اند: دلیل تکرار اعتراض آن‌ها بی‌توجهی مسئولان بانک ملی به مطالباتشان است که به تازگی مالکیت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را بر عهده گرفته است.

این کارگران یادآور شدند: “شرکت ملی فولاد ایران که شمار کارگران آن تا ۴ هزار نفر می‌رسد در گذشته از بنگاه‌های اقتصادی متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا محسوب می‌شده که پس از پیگیری قضایی ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی و مدیریت موقت آن به قوه قضاییه محول و در حال حاضر نیز مالکیت آن به بانک ملی واگذار شده است”.

به ادعای آنان، مطالبات معوقه کارگران گروه ملی فولاد اهواز از ۵ تا ۸ ماه است همچنین این کارگران مدعی اند حق سنوات آن‌ها از سال ۹۰ پرداخت نشده است.

تجمع اعتراض مردمی اهالی دزفول؛ دعوای آب در خوزستان به شهرستانها کشید

به گزارش فارس، در تجمع اعتراضی تعدادی از مردم دزفول به آنچه انتقال آب از رودخانه دز توسط کانال آب در اندیمشک درب فرمانداری این شهرستان برپا شد.

خوزستان از دزفول، روز ۱۳۹۶/۰۵/۱۸، تعدادی از مردم دزفول نسبت به انتقال آب از رودخانه دز با احداث کانال انتقال آب در اندیمشک تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع کنندگان خواستار پاسخگویی و شفاف سازی مسؤولین نسبت به انتقال آب از این رودخانه شدند.

بنا بر این گزارش طرح ساخت کانالی با عنوان علی کمال و با اهداف ایجاد فضای تفریحی در شهرستان اندیمشک مطرح شده و مردم دزفول نسبت به ابعاد غر استاندارد این کانال و خروج اب از مسیر رودخانه معترض هستند.

اعتراض کارگران فاز ۱۳ عسلویه در پی معوقات مزدی

به گزارش ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ایلنا، کارگران فاز ۱۳ عسلویه نسبت به معوقات مزدی چندین ماهه خود معترضند.

کارگران فاز ۱۳ عسلویه نسبت به معوقات مزدی چندین ماهه خود و بی‌تفاوتی کارفرما معترضند.

این اعتراضات در ماه‌های گذشته در قالب تجمعات صنفی شکل گرفت و بامداد امروز نیز شمار کثیری از این کارگران با گردهمایی در مقابل ورودی  فاز ۱۳ اعتراض خود را به کارفرما (شرکت پترو پایدار ایران) اعلام کردند.

به گزارش شاهدان عینی، دیگر نیروهای پیمانکاری این شرکت نیز به شمار معترضان پیوسته‌اند.

همچنین گزارش شده به جز نیروهای ایمنی و آتش‌نشانی و درمانگاهی هیچ نیرویی در داخل فاز ۱۳ حضور ندارد.

قرارداد توسعۀ فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی میان «شرکت نفت و گاز پارس» به عنوان کارفرما و کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان، مپنا و صدرا منعقد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید