خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت شکارچیان مسلح در پناهگاه حیات وحش موته

بازداشت شکارچیان مسلح در پناهگاه حیات وحش موته

خبرگزاری هرانا – تعقیب و گریز نیروهای محیط بانی و شکارچیان مسلح که قصد شکار آهو داشتند سرانجام به بازداشت متخلفان در جاده اصفهان – تهران در حاشیه پناهگاه حیات وحش موته منجر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، چند روز قبل نیروهای یگان محیط زیست اصفهان حین گشت زنی در جاده اصفهان – تهران در حاشیه پناهگاه حیات وحش موته متوجه حرکت مشکوک یک خودروی پژو پارس سفید رنگ شدند.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: “محیط بانان به تعقیب نامحسوس خودرو پرداخته و متوجه شدند سرنشینان خودرو با بیرون آوردن لوله یک اسلحه شکاری قصد شلیک به سمت آهوهایی را دارند که در حاشیه جاده مشغول چرا بودند”.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: “مامورین بلافاصله وارد عمل شده و متخلفین پیش از اقدام به شلیک با مشاهده خودروی محیط زیست اقدام به فرار نمودند”.

راننده خودروی شکارچیان متخلف بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان با سرعت حدود ۱۸۰ کیلومتر به رانندگی و فرار از دست مامورین پرداخت.

نیروهای محیط زیست حین تعقیب و گریز موضوع را بصورت تلفنی با کلانتری میمه در میان گذاشته و مامورین نیروی انتظامی در ورودی شهر میمه مسیر متخلفین را مسدود نمودند.

خودروی شکارچیان پس از رسیدن به مامورین انتظامی ضمن برخورد با موانع ایجاد شده، از توقف خودداری نموده و به فرار ادامه دادند.

در ادامه نیروهای محیط زیست با رعایت قانون بکارگیری سلاح لاستیک عقب پژو پارس را هدف قرار دادند.

خودروی متخلفین پس از مدتی فرار با توجه به پنچر شدن لاستیک ناچار به توقف شده و محیط بانان دو سرنشین خودرو را بازداشت نمودند.

در بازرسی از خودروی شکارچیان یک قبضه اسلحه برنو دوربین دار و یک اسلحه خفیف کشف و ضبط گردید.

متهمین پس از بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شده و با دستور مقام قضایی روانه بازداشتگاه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید