خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  بیش از ۱۸ هزار کودک بی سرپرست در خوزستان

بیش از ۱۸ هزار کودک بی سرپرست در خوزستان

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت که در حال حاضر بیشتر از ۱۸ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست از سن شیرخوارگاه تا ۱۸ ساله زیر پوشش این اداره کل هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، محمد رضا عباسی چهارشنبه اظهار کرد: “۳۲ هزار زن سرپرست خانوار با ۱۸ هزار فرزند که ۱۱ هزار نفر آنها دانش آموز هستند، زیر پوشش دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی قراردارند”.

وی افزود: “در دفتر شبانه روزی شبه خانواده بهزیستی نیز ۱۸۰ نفر کودک بی سرپرست در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند که پدر و مادر و خانواده ای ندارند”.

عباسی ادامه داد: “سال گذشته ۶۰ کودک از شیرخوارگاه به خانواده های متقاضی فرزند واگذار شد”.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان بیان کرد: “در حال حاضر ۱۱ مرکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی در اهواز، آبادان، شوش، شوشتر ، دزفول و بهبهان فعال هستند که خدمات لازم از جمله پوشاک، تحصیلات و درمان را به افراد زیرپوشش ارائه می کنند”.

وی گفت: “برای مددجویان زیرپوشش این مراکز تا سن ۱۸ سالگی پسران و بعد از سربازی در صورتی که قصد تشکیل زندگی مستقل داشته باشند تا سقف ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود و تا زمان توانمندی زیر پوشش بهزیستی هستند”.

عباسی افزود: “دختران تا سن ازدواج زیر پوشش بهزیستی هستند و تسهیلاتی با میزانی مشابه پسران به آنها پرداخت می شود”.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان ادامه داد: “همچنین یک هزار و ۶۰۰ دانشجو زیر پوشش بهزیستی هستند و شهریه دانشجویی تمام دانشجویان زیر پوشش این نهاد، ۱۰۰ درصد پرداخت می شود”.

وی بیان کرد: “در زمینه پرداخت هزینه های درمانی اعتبارات بهزیستی محدود است اما برای مددجویان زیر پوشش مراکز، ۱۰۰ درصد هزینه درمان به عهده مراکز است اما برای دیگر مددجویان محدودیت هایی وجود دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید