خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  آمار دستگیر شدگان نزاع طایفه ای پتک باغملک از مرز ۱۰۰ نفرگذشت

آمار دستگیر شدگان نزاع طایفه ای پتک باغملک از مرز ۱۰۰ نفرگذشت

خبرگزاری هرانا – دادستان رامهرمز با اشاره به دستگیری ۱۰۷ نفر از عاملان نزاع طایفه ای روستای پتک باغملک گفت که این فرآیند تا دستگیری کامل همه عوامل این درگیری ادامه دارد. این دستگیریها از تاریخ ۲۰ تیرماه امسال با ارایه لیستی از سوی نیروی انتظامی آغاز شد. درگیری طایفه ای مذکور از سال ۹۴ تاکنون ۱۸ کشته و دهها زخمی و تعداد پر شماری مهاجرت اجباری بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی رضا قاسمی نژاد چهارشنبه اظهار کرد: “از ۲۰ تیر امسال با ارایه فهرستی از سوی نیرو انتظامی دستگیری های محرکان این درگیری آغاز شد”.

وی افزود: “تعداد دقیق این دستگیر شدگان تاکنون به ۱۰۷ نفر می رسد و تا دستگیری آخرین نفر از محرکان و محکومان متواری، این روند ادامه دارد”.

دادستان رامهرمز با تاکید بر اینکه هم اکنون امنیت به طور کامل در ۲ شهرستان باغملک و رامهرمز برقرار است اظهار کرد: “پس از این دستگیری ها، تحرک غیر امنیتی خاصی در ۲ شهرستان دیده نشده که نشان می دهد شاید عاملان اصلی نزاع همین محرکان دستگیر شده هستند”.

درگیری بین ۲ طایفه محمدی و موسایی از سال ۱۳۹۴ در باغملک بر سر یک زمین کشاورزی شدت گرفت که پس از گذشت ۲ سال این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

این درگیری طایفه ای تاکنون ۱۸ کشته و ده ها مجروح برجای گذاشته و برخی از اهالی نیز مجبور به ترک محل سکونت خود شده اند.

متهمان این درگیری در بیش از ۹ روستای باغملک و ۲ روستای رامهرمز ساکن هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید