خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  حبس و تبعید برای عامل قتل همسر و فرزند

حبس و تبعید برای عامل قتل همسر و فرزند

خبرگزاری هرانا – مردی که پیش تر همسرش را به قتل رسانده بود و با کسب رضایت اعضای خانواده از زندان آزاد شده بود اینبار پسر نوجوانش را به قتل رساند. دادگاه با توجه به نسبت پدری او به مقتول امکان قصاص نداشت بنابراین صرفا او را به چند سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، دو سال قبل مأموران پلیس با تماس تلفنی دختر جوانی متوجه شدند مردی با پسر نوجوانش درگیر شده و قصد به‌قتل‌رساندن او را دارد.

وقتی پلیس در محل حاضر شد، متهم پسرش را کشته ‌بود و همچنان در محل بود. با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی و بازداشت متهم، بازپرس از دختر نوجوان خواست تا در مورد آنچه دیده‌ است توضیح دهد.

او گفت: “چهار سال قبل پدر و مادرم با هم درگیر شدند و پدرم مادرم را به قتل رساند. در آن زمان ما خیلی کوچک بودیم و تنها هم شده ‌بودیم، پدربزرگ و مادربزرگمان که قیم ما بودند، نسبت به پدرم رضایت دادند. او از زندان آزاد شد، اما بعد از آزادی به شیشه معتاد شد. شب حادثه درحالی‌که خواب بودم، صدایی شنیدم و بیدار شدم. فکر کردم خواب بدی دیده‌ام. به آشپزخانه رفتم، آب خوردم و برگشتم. یک‌دفعه دیدم پدرم سر برادرم را زیر مبل کرده و او را کتک می‌زند، چنگالی هم به سمت گلویش گرفته و می‌خواهد او را بکشد، سعی کردم پدرم را از برادرم جدا کنم، اما نتوانستم. به بیرون رفتم و از مردم کمک خواستم. کسی نیامد. همه ترسیده‌ بودند، حتی به عمه و عمویم هم تلفن کردم، آنها باور نکردند و گفتند خواب‌زده شده‌ای. با پلیس تماس گرفتم، تا مأموران برسند، پدرم برادرم را کشته ‌بود”.

در تحقیقات بعدی متهم به قتل پسرش اعتراف کرد و مدعی شد پسرش قصد انتقام‌گیری داشته‌ و به‌همین‌دلیل هم او را کشته‌ است. بعد از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران، متهم به قتل در جایگاه قرار گرفت.

با توجه به اینکه او پدر مقتول بود و اولیای‌دم نمی‌توانستند درخواست قصاص کنند، بنابراین درخواست مجازات قانونی کردند. وقتی نوبت به متهم رسید، گفت: “من چهار سال قبل از این حادثه همسرم را در پی یک درگیری به قتل رساندم”.

بچه‌هایم خیلی کوچک بودند و اولیای‌دم رضایت دادند تا من بیرون بیایم و بچه‌هایم را بزرگ کنم پسرم که ١۴ساله شده ‌بود، خیلی شرور بود و مرتب مادرم را اذیت می‌کرد. مادرم هم زمین‌گیر بود و نمی‌توانست از خودش دفاع کند همسایه‌ها و خواهر و برادرم می‌گفتند این بچه آخر کار دست تو می‌دهد و می‌خواهد انتقام مادرش را از مادر تو بگیرد، به‌همین‌خاطر هم من خیلی ناراحت بودم. شب حادثه وقتی پسرم خواب بود، بالای سرش رفتم و او را خفه کردم.

متهم درباره اینکه چرا زمان قتل چنگال به دست داشته‌ است، گفت: “می‌خواستم مردم را بترسانم و کسی جلو نیاید، قصدم این نبود که پسرم را با چنگال بکشم. من بچه‌هایم را خیلی دوست داشتم و از اتفاقی که افتاده ‌است، خیلی ناراحت و پشیمان هستم و درخواست بخشش دارم”.

بعد از پایان جلسه رسیدگی، هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند و متهم را به ١٠ سال حبس، دو سال تبعید و پرداخت دیه مرد مسلمان به اولیای‌دم محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید