خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری چهار متهم به شکار حیوانات وحشی

دستگیری چهار متهم به شکار حیوانات وحشی

خبرگزاری هرانا – در دو گزارش جداگانه مجموعا ۴ متهم به شکارغیرقانونی حیوانات وحشی از جمله قوچ و آهو در مناطق سرپیشه و میمه بازداشت و راهی زندان شدند. از شکارچیان سلاح جنگی غیرمجاز نیر کشف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما ، در گزارش اول، کشف لاشه قوچ وحشی در سربیشه، این لاشه در بازرسی از منزل یک شکارچی در سربیشه کشف و ضبط شد.

مسعود روان رئیس اداره حفاظت محیط زیست سربیشه گفت: “این شکار چی ضمن جریمه ۱۰ میلیون تومان به مراجع قضایی معرفی شد”.

در گزارش دیگری ایسنا گزارش داد، سه شکارچی که در مناطق حفاظت شده بخش میمه اقدام به شکار غیر مجاز آهو کرده بودند دستگیر و دو قبضه سلاح جنگی غیر مجاز از آنها کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با اعلام این خبر اظهار کرد: “در پی تماس مأموران اداره حفاظت محیط زیست منطقه قرقچی بخش میمه با فرماندهی انتظامی این بخش مبنی بر اینکه سه شکار چی غیر مجاز آهو در حالی که مشغول شکار در منطقه حفاظت شده مذکور بودند به وسیله یک دستگاه خودروی پژو پارس به سمت شهر میمه متواری شدند بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران گشت انتظامی قرار گرفت”.

سرهنگ رجبعلی مختاری افزود: “ماموران با مشاهده شکارچیان در ورودی شهر میمه به آنها دستور ایست داده اما متخلفان بدون توجه به اخطارهای پلیس به راه خود ادامه دادند که در نهایت ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح به سمت لاستیک خودروی مذکور تیراندازی و آن را متوقف کردند”.

وی افزود: “در این عملیات سه شکار چی غیر مجاز را دستگیر و در بازرسی از خودرو و وسایل همراه شکارچیان دو دستگاه سلاح غیر مجاز جنگی از نوع برنو و سلاح خفیف به همراه فشنگ‌های مربوطه، دو تیغه چاقو و دوستگاه دوربین شکاری کشف شد”.

مختاری خاطر نشان کرد: “در این رابطه هر سه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی منتقل شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید