خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  سهیل حقدوست، شهروند بهایی آزاد شد

سهیل حقدوست، شهروند بهایی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سهیل حقدوست، شهروند بهایی که از سوم مردادماه توسط نیروهای اداره اطلاعات در مازندران بازداشت شده بود، پس از تودیع وثیقه در ساعات پایانی وقت اداری روز گذشته آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مورخ ۳ مردادماه سال جاری، ۵ تن از مامورین اداره اطلاعات استان مازندران با استفاده از دو خودروی سمند و سراتو سفید رنگ به منزل “سهیل حقدوست” شهروند بهایی ساکن قائمشهر مراجعه کردند.

طی این مراجعه که با حضور “انصار حسینی” از مسئولان بخش فرق و مذاهب اداره اطلاعات استان مازندران همراه بود، آقای حقدوست بازداشت شد و منزل ایشان نیز مورد تفتیش قرار گرفت.

گزارش شده است ماموران مراجعه کننده رفتاری غیرمحترمانه در زمان بازداشت داشته اند و تعمدا به مقدسات و باورهای دینی پیروان بهاییت بی احترامی کرده اند.

این ماموران پس از تفتیش منزل و ضبط چند دستگاه تلفن همراه، یکدستگاه رسیور و چند رم و کارت حافظه، آقای حقدوست را به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل کردند.

گفته میشود ماموران بصورت ضمنی دلیل بازداشت وی را مرتبط با “رسانه ای” کردن پلمب محل کسب خود عنوان کرده اند با اینحال از ارائه مدارک از جمله دستور و دلیل بازداشت خودداری کرده اند.

سهیل حقدوست که به بیماری های دیابت و کلیوی دچار است، پس از سپری کردن چند روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات قائمشهر سرانجام با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی در ساعات پایانی روز گذشته مورخ ۷ مردادماه آزاد شد.

لازم به یادآوری مغازه عینک فروشی سهیل حقدوست ۱۱ آبان ماه سال گذشته همراه با تعداد زیادی از اماکن کسب شهروندان بهایی استان مازندران پلمب شد.

آقای حقدوست در کنار سایر شهروندان در مدت پس از پلمب محل کسب به دادخواهی و پیگیری های حقوقی با خواست رفع پلمب مشغول بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید