خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ساعت ۲۰:۴۵:۳۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  امین افشار نادری با تودیع وثیقه آزاد شد

امین افشار نادری با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی محبوس در زندان اوین که از ۱۵ تیرماه اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده بود، امروز با قید وثیقه از اندرزگاه ۴ این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۳ مردادماه ۱۳۹۶، امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی با قید وثیقه ای به مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان، از سالن ۳ اندرزگاه ۴ زندان اوین آزاد شد.

آقای افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی، از روز پانزدهم تیرماه ۱۳۹۶، در اعتراض به رای دادگاه اقدام به اعتصاب غذا اعتراضی کرده بود.

این زندانی با حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

آقای افشار نادری تا زمان صدور رای دادگاه تجدیدنظر با قید وثیقه آزاد خواهد بود.

لازم به توضیح است امین افشار نادری اولین بار در سال ۹۳ به اتهام عضویت در کلیسای خانگی بازداشت شد و پس از ۴۰ روز بازجویی و تحمل سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای نادری مجددا مورخ ۵ شهریور ۹۵ همراه ۱۳ شهروند دیگر در فیروزکوه بازداشت و مدت ۸۲ روز را در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ گذراند. سپس به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شد.

یک منبع آگاه از این پرونده به گزارشگر هرانا گفت: “در روز دستگیری تعداد ۱۴ نفر شامل ۷ مرد و ۷ زن، یک نفر ۱۳ ساله و یک خانم ۵۵ ساله دستگیر شده بودند که پنج تن از آنان با نام های «رامئیل بت تمرز، امین افشار نادری، هادی عسگری، محمد ترکمان دهنوی و امیرسامان دشت» به زندان اوین منتقل شدند و بقیه با اخذ تعهد آزاد شدند. اما بعدا ماموران اداره اطلاعات به منزل سه نفر از بازداشت شدگان یورش برده و مقداری از وسایل شان را پس از تفتیش منزل، توقیف کردند. همچنین تعدادی از آنان به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.”

۲۱ خرداد ماه سالجاری دادگاه رسیدگی به اتهامات تنی از متهمان این پرونده، “هادی عسگری” را به ۱۰ سال حبس تعزیری و “امین افشارنادری” را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد. اتهام این دو نوکیش مسیحی «اقدام علیه امنیت ملی با تشکیل کلیساهای خانگی و تبلیغ مسیحیت» عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید