خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ساعت ۱۹:۲۸:۰۰

    خانه  > اعدام  >  گذشت از اعدام، به صلح میان دو طایفه منجر شد

گذشت از اعدام، به صلح میان دو طایفه منجر شد

خبرگزاری هرانا – سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت “خانواده گیلانغربی که در یک نزاع خانوادگی فرزند ۳۳ ساله خود را از دست داده بودند، پس از ۲ سال با بخشیدن قاتل، از خون فرزند خود گذشتند”. خانواده مقتول با این عمل به خصومت ۲ ساله میان ۲ طایفه بزرگ در این شهرستان که به دلیل قتل عمد ایجاد شده بود، پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرهاد همتی روز سه شنبه افزود: “اولیای دم که از ایل بزرگ کلهر در شهرستان گیلانغرب هستند، با عمل به یک سنت دیرینه با اجرای خون صلح یا خون بس، به خصومت ۲ ساله میان ۲ طایفه بزرگ در این شهرستان که به دلیل قتل عمد ایجاد شده بود، پایان دادند”.

وی اظهار کرد: “در این مراسم که سران ایل کلهر، بزرگان و معتمدان طایفه های گیلانغربی حضور داشتند، خانواده مقتول از طایفه عبدالمحمدی که در دی ماه سال ۹۴ فرزند ۳۳ ساله آن ها در یک نزاع خانوادگی توسط یکی از اهالی طایفه پیرگه به قتل رسیده بود، با گذشت از خون فرزند خود، قاتل را بخشیدند”.

وی اضافه کرد: “در این مراسم بزرگان ۲ طایفه عبدالمحمدی و پیرگه با پا درمیانی بزرگان ایل کلهر و طوایف شهرستان بار دیگر در کنار هم قرار گرفتند تا به خصومت پایان دهند”.

وی گفت: “خانواده مقتول با دادن رضایت و بدون دریافت دیه از حق قصاص شرعی و قانونی خود گذشتند”.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید