خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ساعت ۱۳:۰۶:۲۲

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۰ گارکر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۰ گارکر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، به دلیل فقدان ایمنی محیط کار در شش حادثه جداگانه، ۳ کارگر مصدوم و ۷ کارگر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در اثر برق گرفتگی دو کارگر در بادرود کشته و زخمی شدند.

روز (بیست و دوم تیرماه)، دو کارگر حین کار در ساختمان نیمه‌ کاره بادرود براثر برق گرفتگی کشته وزخمی شدند.

در این باره رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان نطنز به رسانه‌ها گفته است: “حوالی ظهر روز پنج شنبه در ساختمان نیمه‌ کاره در کنار مسجد توکل بادرود واقع در بلوار کشاورز دو نفر کارگر ساختمانی که در حال عملیات جوشکاری و بنایی بودند دچار برق‌ گرفتگی شدید شدند”.

حسین مخلصی با بیان این که نیروهای پایگاه اورژانس ۱۱۵ و هلال‌احمر بادرود بدون فوت وقت و با دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند، افزود: “یکی از حادثه‌ دیدگان به نام علی باغبانی که بر اثر برق‌ گرفتگی از یکی از طبقه های ساختمان نیمه کاره به پایین پرت شده بود علائم حیاتی نداشت و با وجود تمام تلاش های پزشکان و عوامل درمانی در بیمارستان فاطمیه بادرود درگذشت”.

وی اضافه کرد: “عیسی حدادی ۴۶ ساله که مصدوم دیگر این حادثه است نیز دچار سوختگی از ناحیه دو دست شده و هم‌ اکنون در بیمارستان فاطمیه بادرود بستری و مداوا بر روی وی در حال انجام است”.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان نطنز با بیان این که حال عمومی این مصدوم رضایت‌ بخش است، خاطر نشان کرد: “علت حادثه توسط کارشناسان فنی و انتظامی در دست بررسی است”.

مرگ دلخراش ۲ امدادگر زنجانی

به گزارش رکنا، عملیات امدادگران برای نجات مقنی از عمق چاه، چهار کشته بر جای گذاشت. دو نفر از قربانیان از امدادگران هلال احمر هستند.

ساعت ۱۶ چهارشنبه روز (بیست و یکم تیرماه)، مرد مقنی وارد چاه ۱۲ متری در حوالی روستای استرود شهرستان خدابنده شد. او در حال کار بود که ناگهان ارتباطش با بالای چاه قطع شد. همکارش برای نجات جان او تلاش کرد، اما اقداماتش بی‌نتیجه ماند. او وقتی از نجات همکارش ناامید شد با اورژانس و آتش‌نشانی تماس گرفت و درخواست کمک کرد. دقایقی بعد امدادگران اورژانس و آتش‌نشانی همراه امدادگران کوهستان هلال احمر خود را به محل حفر چاه رساندند.

در بررسی‌ها مشخص شد، این چاه به صورت دستی حفر شده و به احتمال قوی مرد مقنی دچار مسمومیت با گاز سمی شده است. این در حالی بود که بخشی از دیواره چاه هم ریزش کرده بود.

امدادگران در تلاش برای خارج کردن مرد مقنی بودند که ساعت یک و ۱۵ دقیقه بامداد پنجشنبه یکباره دیواره گودال کناره چاه ریزش کرد. پنج نفر که در اطراف گودال حضور داشتند زیر آوار گرفتار شدند که دو نفر از آنها در همان لحظات اولیه نجات پیدا کردند. پس از دقایقی سه گرفتار دیگر از زیر خاک بیرون کشیده شدند. دو نفر از آنها از امدادگران هلال‌احمر بودند.

علیرضا زراعتچی، رئیس اورژانس زنجان در این باره گفت: “به علت ریزش کناره‎های گودال پنج نفر به داخل آن سقوط کردند که دو نفر سالم و بدون هیچ گونه مصدومیت از زیر آوار بیرون می‎آیند و دو نفر از نیروهای هلال احمر و یک نفر از مردم عادی بدون علائم حیاتی به درمانگاه زرین‎رود منتقل شدند. فوت دو نفر از مصدومان در درمانگاه تائید و یکی از مصدومان نیز با نظر پزشک به بیمارستان امیرالمؤمنین منتقل شد که به علت شدت آسیب‌ها در بیمارستان فوت کرد”.

رضا جعفری و وحید محمدی از امداگران جان باخته در این حادثه هستند و سعید رحیمی امدادگر مصدوم حادثه است. این امدادگران از گروه کوهستان هلال احمر شهرستان خدابنده بودند.

علت ریزش گودال

غفور آقاجانلو، معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان زنجان در این‌باره به جام‌جم گفت: “پس از گرفتار شدن مقنی در چاه، دو گروه از امدادگران هلال احمر جاده‌ای و کوهستان راهی محل حادثه شدند. با توجه به دوبار ریزش چاه، امکان ورود به آن وجود نداشت. به همین خاطر تصمیم گرفته شد از کنار چاه با تجهیزاتی مانند لودر اقدام به حفاری کنند”.

وی افزود: “حدود ساعت یک بامداد، امدادگران به نزدیکی جسد مرد مقنی رسیدند و برای این که به جسد آسیبی وارد نشود، تصمیم گرفتند ادامه جست‌وجو به صورت دستی انجام شود. امدادگران هلال‌احمر در حال جست‌وجو در گودال بودند که ناگهان به‌دلیل تجمع اهالی در بالای گودال و سنگینی بیل مکانیکی، دیواره سست گودال فرو ریخت. پنج نفر زیر آوار گرفتار شدند که سه نفر از آنها از جمله دو امدادگر جان باختند”.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر زنجان خاطرنشان کرد: “ساعت ۱۳ جمعه جسد مقنی پیدا شد و عملیات با چهار کشته پایان یافت”.

سست شدن خاک به‌خاطر آب‌های زیرزمینی علت ریزش چاه بود.

سقوط یک کارگر ساختمانی دزفولی از طبقه ششم

به گزارش ایلنا، ظهر روز (شنبه/۲۴ خرداد) یک کارگر ۳۶ ساله دزفولی از طبقه ششم یک ساختمان نیمه کاره به طبقه دوم سقوط کرد. این حادثه به علت شکستن تخته سکو از روی داربست فلزی اتفاق افتاد.

ساعت ۱۲ روز (شنبه/۲۴ خرداد) یک کارگر دزفولی از طبقه ششم یک ساختمان نیمه کاره به طبقه دوم سقوط کرد.

در این حادثه که به علت شکستن تخته سکو از روی داربست فلزی اتفاق افتاد این کارگر ۳۶ ساله به شدت زخمی شد. با اعلام این حادثه بلافاصله اکیپ امداد و نجات از ایستگاه مرکزی شماره ۱ به محل حادثه واقع در خیابان شهید نونچی اعزام شد.

این کارگر مصدوم  که از ناحیه کمر،گردن و هر دو دست دچار آسیب دیدگی شدید شده  هم اکنون در بیمارستان دزفول تحت درمان و مداوا است.

فوت کارگر ۴۰ ساله بر اثر سوختگی ناشی از انفجار مخزن سوخت

به گزارش ایسنا، عصر روز (شنبه/۲۴ خرداد) یک کارگر ۴۰ ساله بر اثر سوختگی ناشی از انفجار مخزن سوخت جان خود را از دست داد.

روز (شنبه/۲۴ خرداد) به علت بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی مخزن سوخت واقع در یک کارخانه قدیمی در شهرک صنعتی قدیم شهرستان زرندیه منفجر و شعله‌ور شد.

در این سانحه یک کارگر حدودا ۴۰ ساله  که در حال بریدن لوله متصل به یک مخزن سوخت بوده، دچار سوختگی شدید شده و ساعتی بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

جسد این فرد با هماهنگی دستگاه قضایی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

کارگر ۳۵ ساله جان باخت اما دوباره زنده شد

به گزارش رکنا، برق گرفتگی ناشی از بتونر در ملکان باعث ایست قلبی تنفسی مرد ۳۵ ساله هنگام انجام کار شد.

وحید شادی نیا، مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: “عصر روز (۱۳۹۶/۰۴/۲۵) با گزارش حادثه برق گرفتگی و کاهش هوشیاری مرد جوان اورژانس ملکان سریعا عازم محل شد”.

وی ادامه داد: “کارشناسان اورژانس موقع رسیدن بر بالین با مرد جوانی که فاقد علائم حیاتی بود مواجه شدند و سریعا اقدامات درمانی پیش بیمارستانی و احیا قلبی ریوی پیشرفته را شروع کردند”.

شادی نیا خاطرنشان کرد: “خوشبختانه اقدامات تخصصی اورژانس منجر به بازگشت علائم حیاتی کارگر شد و پس از تثبیت علائم همودینامیک فرد نجات یافته جهت اقدامات تکمیلی و مرکز درمانی تخصصی به تبریز اعزام شد”.

وی افزود: “متاسفانه عدم رعایت مسائل ایمنی در محیط کار باعث بروز حوادث کاری میشود و با رعایت موارد ایمنی از بروز حوادث مشابه جلوگیری می شود”.

دستگاه خرمن‌کوب جان زن ۶۰ ساله را گرفت

به گزارش ایسنا، یک زن ۶۰ ساله هنگام کار با دستگاه خرمن‌کوب در شهرستان نیشابور جان خود را از دست داد.

سرهنگ حسین بیات مختاری، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: “ساعت ۱۷ روز (۱۳۹۶/۰۴/۲۵) در پی اعلام مرکز ۱۱۰ مبنی بر یک مورد حادثه منجر به فوت در اراضی کشاورزی روستای سرچاه از توابع بخش سرولایت ماموران انتظامی پاسگاه کلاته محمد جان به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “در این حادثه دلخراش زنی ۶۰ ساله به همراه همسرش در حال جمع آوری محصول گندم بود که لباسش گیر کرده و در داخل دستگاه خرمن‌کوب گرفتار می‌شود”.

سرهنگ بیات مختاری عنوان کرد: “جسد با کمک نیروهای امدادی از داخل دستگاه خارج و با دستور مقام قضائی به سردخانه منتقل و پرونده برای سیر مراحل قانونی تشکیل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید