خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام سه زندانی در زاهدان و ایرانشهر

اعدام سه زندانی در زاهدان و ایرانشهر

خبرگزاری هرانا – امروز، سه زندانی در زندانهای زاهدان و ایرانشهر اعدام شدند. در هفته های اخیر تعداد پرشماری از زندانیان عمدتا از بابت محکومیت در جرایم مواد مخدر یا قصاص در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح امروز یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، دستکم سه زندانی اعدام شدند که دو تن از آنها به نام های “یوسف بزرگ زاده” و “ابراهیم دامنی” در زندان مرکزی زاهدان و “عبدالجلیل شهلی بر” نیز در زندان ایرانشهر اعدام شدند.

“یوسف بزرگ زاده” و “ابراهیم دامنی” به اتهام “قتل” و “عبدالجلیل شهلی” به اتهامات مربوط به “مواد مخدر” اعدام شدند.

“یوسف بزرگ زاده” ۴۶ ساله، مدت ۱۱ سال و “ابراهیم دامنی” نیز بیش از ۶ سال در زندان مرکزی زاهدان بودند.

“عبدالجلیل شهلی” سال ۸۹ بازداشت و در این مدت در زندان ایرانشهر بوده است.

گفتنی است که یک زندانی روز پنچ شنبه ۲۲ تیرماه و سه زندانی نیز صبح روز گذشته شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶، در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.

در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید