خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  اصفهان؛ انتقال دست‌کم سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی

اصفهان؛ انتقال دست‌کم سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – دست‌کم سه زندانی در زندان مرکزی اصفهان، جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند، این زندانیان با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” و “سرقت مسلحانه” به اعدام محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح امروز ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶، دستکم سه زندانی در زندان مرکزی اصفهان به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در موردشان اجرا شود.

دو تن از این زندانیان از بند ۴ این زندان که به زندانیان زیر حکم اعدام مواد مخدر اختصاص دارد به سلول انفرادی منتقل شده‌اند. اسامی این دو زندانی «سعید دیاگر» و «مرتضی برقمی» احراز شده که به ترتیب با اتهام ۸۰۰ گرم هروئین و دو و نیم کیلوگرم هروئین به اعدام محکوم شده‌اند.

یک منبع مطلع گفت که هیچ کدام از این دو زندانی سابقه کیفری نداشته‌اند.

مادر «سعید دیاگر» یکی از خانواده‌هایی بود که برای لغو مجازات اعدام مواد مخدر تلاش‌های بسیاری کرد و تجمعات زیادی را در مقابل مجلس شورای اسلامی سازماندهی کرده بود.

اعدام این زندانیان در حالی اتفاق می‌افتد که تنها سه روز دیگر قرار است طرح اصلاح مجازات اعدام برای مجرمان مواد مخدر در صحن علنی مجلس مطرح شود.

همچنین دستکم یک زندانی دیگر در این زندان به سلول انفرادی منتقل شده که با اتهام محاربه از طریق سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده است. نام وی تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

یک منبع مطلع گفت: «یک زندانی دیگر هم از بندهای دیگر برای اعدام صدا زدند که وی با چاقو خود را زخمی کرد و به بیمارستان منتقل شده است.»

گفتنی است، برخی زندانیان برای ایجاد وقفه در اجرای حکم اعدام هنگام انتقال به انفرادی اقدام به خود زنی می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید