خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ساعت ۱۹:۵۷:۴۵

    خانه  > اعدام  >  اعدام چهار زندانی در زندان مرکزی زاهدان

اعدام چهار زندانی در زندان مرکزی زاهدان

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی از جمله دو تبعه پاکستان با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” و “قتل” در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند. در هفته های اخیر تعداد پرشماری از زندانیان عمدتا از بابت محکومیت در جرایم مواد مخدر یا قصاص در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، یک زندانی روز پنچ شنبه ۲۲ تیرماه و سه زندانی نیز صبح امروز شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶، در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.

یک زندانی بنام “شریف ریگی” که ۱۸ تیر ماه برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان منتقل شده بود ۲۲ تیر ماه به اتهام “قتل” در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد و سه زندانی دیگر بنام های “شیخ محمد بلوچزهی” ۵۰ ساله، “کبیر دهقانزهی” و “دادمحمد دهقانزهی”، در رابطه با جرائم “مواد مخدر” در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.

آقای بلوچزهی ۱۳ سال پیش به اتهام “مواد مخدر” بازداشت شده و در زندان مرکزی زاهدان نگهداری می شد و “داد محمد و کبیر دهقانزهی” هر دو از بلوچ های پاکستان هستند که ۸ سال پیش بازداشت شده بودند.

این سه زندانی روز پنچ شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶، جهت اجرای حکم اعدام از بند زندان مرکزی زاهدان به قرنطینه منتقل شده بودند.

کمپین فعالین بلوچ در این گزارش مدعی شده است “کبیر دهقانزهی که در زمان اعدام ۲۱ سال سن داشته هنگام بازداشت ۱۳ ساله بوده که بعنوان شاگرد راننده خودرو به ایران سفر کرده است”.

لازم به ذکر است که سحرگاه امروز نیز دو زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید