خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ساعت ۱۰:۲۴:۳۷

    خانه  > slide, اعدام  >  دست کم دو زندانی در ارومیه اعدام شدند

دست کم دو زندانی در ارومیه اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، دو زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. در هفته های اخیر تعداد پرشماری از زندانیان عمدتا از بابت محکومیت در جرایم مواد مخدر یا قصاص در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶، دو زندانی از محکومان جرایم “مواد مخدر” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

هویت این زندانیان توسط هرانا؛ “ماشاالله صیادنوین” و “محمدرضا صادقی (محمدی)” احراز شده است.

این زندانیان در بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه بوده و حدودا دو الی سه سال است که تحمل حبس می نمایند.

گفتنی است که این زندانیان به همراه زندانی دیگری به نام توحید امینی، زندانی دیگری که حکم اعدام او اجرا نشد، روز گذشته، از بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند.

در روزهای منتهی به این اعدام سه زندانی دیگر نیز، با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان پارسیلون “خرم آباد” منتقل شدند.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید