خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ساعت ۰:۲۹:۰۶

    خانه  > کارگران  >  برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، کارکنان تعدیلی مخابرات لرستان، کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان و شهروندان یاسوجی در تجمعات اعتراضی جداگانه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز (۲۲ تیرماه) کارکنان تعدیلی مخابرات لرستان مقابل اداره مخابرات این استان تجمع کردند؛ این کارکنان به همراه خانواده هایشان در این تجمع شرکت کرده بودند.

در این تجمع معاون اداره کار استان لرستان حاضر شد و با تجمع کنندگان به صحبت پرداخت.

کارکنان شرکتی لرستان در هفته های گذشته بارها تجمعات اعتراضی برگزار کردند. خواسته آنها علاوه بر طرح طبقه بندی مشاغل و تامین امنیت شغلی، بازگشت به کار همکارانی است که اخیرا بیکار شده اند.

در تجمع روز گذشته به تعدیلی ها وعده دادند که برای بازگشت به کار آنها تمهیداتی صورت خواهد گرفت.

تجمع کارگران ماشین سازی لرستان بابت مطالبات مزدی

به گزارش ایلنا، روز ( ۲۲ تیرماه) کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی، مقابل استانداری لرستان تجمع صنفی برپا کردند.

این کارگران که چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، می گویند حق بیمه ما نیز در ماههای گذشته پرداخت نشده و برای تعویض دفترچه های بیمه خود با مشکل مواجهیم.

یکی از این کارگران می گوید: “مساله معوقات مزدی نیست؛ ما کارگران نگران آینده این واحد تولیدی با بیش از ۴۰ سال سابقه کار هستیم؛ اگر اوضاع به همین شکل پیش برود، در آینده ای نه چندان دور این کارخانه تعطیل خواهد شد؛ همین الان هم کار چندانی در کارخانه نداریم”.

برگزاری این اجتماعی صنفی با سفر وزیر کشور به استان لرستان هم‌زمان شده بود و تجمع کنندگان از مسئولان محلی و کشوری خواستند که به اوضاع آنها رسیدگی کنند.

تجمع اعتراضی شهروندان یاسوجی به قطعی چند روزه آب

به گزارش تابناک، جمعی از مردم شهر یاسوج مورخ ۱۷ تیر ۱۳۹۶، در اعتراض به قطعی چند روزه آب منازلشان در دفتر مدیرعامل اب و فاضلاب شهری یاسوج تجمع کردند. این افراد که بیشتر از ۱۰۰ نفر از سرپرستان خانوارها در مناطق عدل، فلکه جهاد و محلاتی از شهر یاسوج که قطعی اب چند روزه دارند، خواستار حضور خانواده های مسئولان استان در محلات خودشان بودند تا شاید بحران ابی این مناطق را درک کنند.

اهالی محلات عدل شهر یاسوج عنوان کردند که آب منازل آنها قطع شده است و زندگی سختی را می گذرانند.

تجمع کنندگان معتقد بودند که هرجا خانه مسئولان شهر قرار دارد قطعی اب ندارد ولی مناطقی هم هستند که قطعی اب آنها به چند روز هم می رسد و شرایط در این مناطق بحرانی است.

فرهمند یکی از این تحصن کنندگان بود که گفت: “ما الان با آب معدنی زندگی می کنیم. این آقایان کی می خواهند بدانند شرایط ما بحرانی است. دوسال است که در فرمانداری و آبفا دست به دامان مسئولان میشویم اما انگار نه انگار!”

وی افزود: “اقایان و مسئولان استان بیایند بگویند که ایا در محلاتی که خودشان ساکن هستند هم باز آب به مدت چند روز قطع می شود”.

حسینی یکی دیگر از این تجمع کنندگان بود که به خبرنگار ما گفت: “آقای لدنی و آقای قلندری مدیران ابفای استان فقط انکار می کنند حرفهای پارسالشان را یادشان می رود که قول دادند امسال مشکلی نباشد اما امسال شرایط بحرانی است”.

وی می گوید: “طاقتمان به سر آمده نه توان مهاجرت داریم و نه طاقت ماندن!”

کاظمی نیز از اهالی منطقه جمعه بازار است که به خبرنگار ما می گوید: “ما در روز کمتر از دو ساعت آب داریم و شرایطمان خیلی بحرانی است، آبفا هم اصلا جوابمان را نمی دهد این شهر انگار مسئول ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید