خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶, 20th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ساعت ۱۹:۳۱:۴۹

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دست کم ٣ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیه

انتقال دست کم ٣ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – روزجاری، دست کم ٣ زندانی از محکومان جرایم “موادمخدر”، در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند. در هفته های اخیر تعداد پرشماری از زندانیان در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، دست کم سه زندانی از محکومان جرایم “مواد مخدر”، از بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

هویت این زندانیان توسط هرانا؛ “ماشاالله صیادنوین”، “محمدرضا صادقی” و “توحید امینی” احراز شده است. 

این زندانیان در بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه بوده و حدودا دو الی سه سال است که تحمل حبس می نمایند.

روز گذشته نیز سه زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان پارسیلون “خرم آباد” منتقل شدند.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید