خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ساعت ۱۹:۲۰:۴۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت پرونده اندیشمند یزدانی

گزارشی از آخرین وضعیت پرونده اندیشمند یزدانی

خبرگزاری هرانا – اندیشمند یزدانی از اهالی شهرستان میاندوآب که اردیبهشت ماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب این شهر به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده بود نسبت به حکم صادره از سوی دادسرای انقلاب، درخواست تجدیدنظر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اندیشمند یردانی در رابطه با حکم ۲ سال زندان و پرداخت جریمه‌ی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی که روز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ خورشیدی، دادسرای انقلاب شهرستان میاندوآب برای وی صادر کرده بود، درخواست تجدیدنظر کرد.

اندیشمند یزدانی شهروند ۴۱ ساله و متأهل، از اهالی دهستان زرینه‌رود جنوبی از توابع شهرستان میاندوآب میباشد که روز ۲ اسفندماه ۱۳۹۵ در هنگام بازگشت از اقلیم کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

او طی مراحل بازجویی در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات میاندوآب، با اتهاماتی از قبیل «عضویت در احزاب کُردی و اقدام علیه امنیت ملی» روبرو بود و بعد از اتمام بازجویی‌ها در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ اولین جلسه‌ی دادگاهی نامبرده در دادسرای انقلاب میاندوآب برگزار شد و به «اتهام همکاری با احزاب کُردی از طریق ایجاد تشکیلات مخفی مسلحانه» به ۲ سال زندان و همچنین از باب خروج غیرقانونی از مرز به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جریمه‌ی نقدی محکوم گردیده است. صدور حکم با استناد به ماده‌ی ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی در رابطه با عضویت در سازمانهای برهم زننده امنیت صورت گرفته است.

اندیشمند یزدانی ابتدا از بیم افزایش حکم در دادگاه تجدیدنظر، هیچگونه اعتراضی نکرده بود اما در روزهای گذشته نسبت به این حکم اعتراض کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید