خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام

انتقال یک زندانی در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – صبح امروز یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶، یک زندانی با اتهام “قتل” به سلول انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

هویت این زندانی توسط هرانا “برزو شیخی” از بند روان درمانی دو زندان مرکزی ارومیه، احراز شده است. این زندانی به اتهام “قتل” به قصاص محکوم شده است.

گفته میشود آقای شیخی استاد دانشگاه و در مدت دوران حبس در واحد فرهنگی “قسمت کتابخانه” زندان مرکزی ارومیه فعال بوده است.

همزمان همچنین دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شدند. اتهام عمده منتقل شدگان “قتل” عمد گزارش شده است.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید