خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ساعت ۲۳:۴۲:۵۱

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دست کم ۱۱ زندانی برای اجرای حکم اعدام به انفرادی های زندان رجایی شهر کرج

انتقال دست کم ۱۱ زندانی برای اجرای حکم اعدام به انفرادی های زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام، به سلول های انفرادی منتقل شدند. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شدند. اتهام عمده منتقل شدگان “قتل” عمد گزارش شده است.

هویت ده تن از منتقل شدگان تاکنون توسط هرانا احراز شده است که در گزارشات تکمیلی آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

روز گذشته مورخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶، هفت زندانی در زندانهای زاهدان، گرگان، همدان و مهاباد با اتهامات مربوط به جرایم “موادمخدر” جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. روز جاری، دست کم سه تن از این زندانیان از جمله دو متهم به قتل در زندانهای گرگان و مهاباد، اعدام شدند. همچنین زندانها اراک و رشت نیز در روزهای اخیر شاهد اجرای حکم اعدام بودند.

“مسعود جودکی” و “صمد عبدلی” در زندان همدان و “سعید هوت” و “شریف ریگی” در زندان زاهدان، از جمله دیگر زندانیانی هستند که هم اکنون در سلولهای انفرادی آن محل در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می برند.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید