خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ساعت ۱۰:۰۴:۳۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  چهار زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند

چهار زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – روز جاری، چهار زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند. روز گذشته نیز دو زندانی با اتهام ارتکاب قتل عمد در زندان مراغه واقع در آذربایجان شرقی اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهار زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

روز گذشته، ۱۶ تیرماه، این چهار زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان ارومیه منتقل شده بودند.

هویت احراز شده چهار تن از اعدام شدگان توسط هرانا عبارت است از “خیرالدین مشمول” ساکن بهلول اباد، “صوفی کلنک زاده”، “خلیل خلیلی کوسی” و “معراج رشیدی”.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

لازم به یادآوری است، روز گذشته، دو زندانی با اتهام ارتکاب قتل عمد در زندان مراغه واقع در آذربایجان شرقی اعدام شدند. سحرگاه روز ۱۴ تیرماه، حکم اعدام دست کم ٧ تن از زندانیان از محکومان به قصاص در زندان رجایی شهر کرج اجرا شد. همچنین ۱۳ تیرماه، نیز حکم اعدام یک مرد در زندان قائمشهر به اجرا درآمد. دو زندانی با اتهام ارتکاب قتل در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. و در حاشیه یک سالن ورزشی در ملأعام در شهر تربت حیدریه حکم اعدام دو زندانی متهم به “تجاوز” به اجرا درآمد.

همچنین در هفته اخیر زندانهای کرمان، زاهدان، اصفهان، زنجان و رشت نیز شاهد اجرای حکم اعدام بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید