خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ساعت ۰:۲۹:۳۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت بهزاد محمودنژاد به یک سال حبس

محکومیت بهزاد محمودنژاد به یک سال حبس

خبرگزاری هرانا – یک شهروند اهل ارومیه به نام «بهزاد محمودنژاد» به اتهام همکاری با احزاب کردی، در دادگاه تجدیدنظر به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در روزهای گذشته دادگاه تجدیدنظر استان حکم یک سال حبس تعزیری برای بهزاد محمودنژاد فرزند عثمان صادر کرد.

روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه حکم ۵ سال حبس تعلیقی را به اتهام «همکاری با احزاب کُردی» برای بهزاد محمودنژاد صادر کرده بود.

لازم به یادآوری است روز یکشنبه ۲۷ شهریور ۹۵، در حوالی روستاهای «قصریک و هشتیان» از توابع سوما و برادوست در ۷۰ کیلومتری شمال ارومیه، نیروهای امنیتی بە طرف یک اتومبیل غیرنظامی تیراندازی کردند که در پی آن، یک تن به نام «ارکان سعیدی» فرزند شوقی از اهالی روستای «گیچی» کشته و بهزاد محمودنژاد هم زخمی و سپس بازداشت شد.

بهزاد محمودنژاد از اهالی روستای «گیچی» بعد از زخمی‌شدن در بیمارستان تحت تدابیر  امنیتی بودە و پس از بهبودی، مدت ۳ ماه را در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه تحت بازجویی به سر برد، نهایتا این زندانی با تودیع وثیقه مورخ ۱۶ اسفندماه ۹۵ از زندان آزاد شد.

پس از اجرایی شدن حکم دادگاه تجدیدنظر، این شهروند مورخ ۲۲ خردادماه ۹۶ برای تحمل حکم راهی زندان مرکزی ارومیه شد.

با توجه به احتساب ایام بازداشت آقای محمودنژاد ظرف ماههای آینده حبسش به پایان می رسد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید