خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ساعت ۸:۳۳:۰۰

    خانه  > کارگران  >  برگزاری هفت تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری هفت تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته حدود ۳۰ نفر از اهالی روستای مهاجرین از توابع دزفول، کسبه پلاسکو، جمعی از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین، معلمان آزادِ شاغل در بخش غیر دولتی از سراسر کشور، ناظران جهاد کشاورزی استان کهکیلویه و بویراحمد، خانواده‌های کشته شده حادثه منا و تعدادی از صیادان بندر دیر در استان بوشهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۳۰ نفر از اهالی روستای مهاجرین از توابع دزفول، روز دوشنبه در اعتراض به آنچه که نرخ اعلامی قیمت زمین از سوی بنیاد مسکن این شهرستان عنوان کردند مقابل استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند.

نماینده تجمع کنندگان اظهار کرد: “۲۰ سال است که زمین مسکونی به متقاضیان واجد شرایط در این روستا داده نشده، و در ۲ سال اخیر قرار شده زمین با قیمت هر متر مربع یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از طرف بنیاد مسکن به روستاییان واگذار شود”.

وی افزود: “این قیمت برای مردم محروم روستا که درآمد آنها از طریق کارگری کسب می شود قابل پرداخت نیست”.

این تجمع کننده ادامه داد: “چند نفر از تجمع کنندگان برای صحبت با مسئولان به داخل ساختمان استانداری رفتند و عمید زاده معاون امور دهیاری ها شوراها اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان از آنها خواست به قیمت این زمین ها اعتراض بزنند تا شاید تجدید نظر صورت گیرد”.

این تجمع از صبح تا حوالی ظهر مقابل استانداری خوزستان ادامه داشت.

تجمع کسبه پلاسکو برای چهارمین بار در یک ماه اخیر

به گزارش خبرگزاری ایلنا، کسبه پلاسکو برای چهارمین بار در یک ماه اخیر تجمع کردند.

در حالی که شش ماه از حادثه پلاسکو می‌گذرد به گفته کسبه پلاسکو تا امروز برای حل مشکلات آنان اقدام خاصی از طرف بنیاد مستضعفان صورت نگرفته است و به همین خاطر طی یک ماهه اخیر تجمعاتی را در اعتراض به این مسئله برگزار کردند.

کسبه پلاسکو از ساعت ۹ صبح روز  مقابل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با در دست داشتن بنرهایی مبنی بر اینکه سکوت ۵ ماهه آنها به دلیل اعتماد به رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به وضعیت خود شدند.

یکی از کسبه گفت: “اجناس کسبه هر شب از طرف سارقان تهدید می‌شود و به همین خاطر کسبه اقدام به برپایی چندین چادر، درب پشتی ساختمان پلاسکو کرده‌اند تا با نگهبانی از ساختمان مانع از ورود سارقان و غارت اموال خود شوند”.

کسبه تاکید می‌کنند که خواهان مقاوم‌سازی ۲۸۶ پلاک سالم و ساخت هرچه زودتر قسمت تخریب شده هستند و از بنیاد مستضعفان درخواست دارند که هرچه سریع‌تر نسبت به بازسازی و یا حداقل ساخت دوباره این مکان اقدام کنند، چرا که سرنوشت چند تن از کسبه به دلیل عدم رسیدگی بنیاد مستضعفان به این مسئله همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

گفتنی است، از ساعت ۹ صبح تاکنون، نماینده‌ای از بنیاد مستضعفان برای شنیدن صدای کسبه معترض در میان آنها حاضر نشده است.

تجمع و راهپیمایی سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین

به گزارش ایلنا، جمعی از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین به تجمع و راهپیمایی اعتراضی پرداختند.

صبح روز ۱۳۹۶/۰۴/۱۱، بار دیگر جمعی از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین در پیچ شمیران، محدوده دروازه دولت، به تجمع و راهپیمایی اعتراضی پرداختند.

تجمع معلمان آزادِ سراسر کشور مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایلنا، معلمان آزادِ شاغل در بخش غیر دولتی از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

صبح روز (یازدهم تیرماه) بیش از صد نفر از معلمان شاغل در مدارس غیرانتفاعی از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این معلمان که نه از حق بیمه بهره‌مندند و نه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار نصیبشان می‌شود، از شرایط شغلی خود به شدت ناراضی هستند.

یکی از حاضران در این تجمع می‌گوید: “فرق ما با معلمان رسمی چیست؟ ما هم همان کار را انجام می‌دهیم اما دستمزدمان از آنها خیلی کمتر است؛ در تابستان درآمد نداریم و از مزایای بیمه هم محرومیم و این به هیچ‌وجه عادلانه نیست”.

این معلم آزاد خواسته خود را جذب در آموزش و پرورش و برخورداری از مزایای دیگر معلمان عنوان کرد.

این معلمان که از چند روز پیش در فضای مجازی برای این تجمع هماهنگی کرده بودند، از ساعات ۸ صبح مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شدند و هم‌اکنون نیز در حال رایزنی با مقامات و نمایندگان مجلس هستند.

تجمع ناظران جهادِ کشاورزی کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به بیکاری و بلاتکلیفی

به گزارش ایلنا، ناظران جهاد کشاورزی استان کهکیلویه و بویراحمد مقابل استانداری این استان دست به تجمع صنفی زدند.

روز (یازدهم تیرماه)، تعدادی از ناظران جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به بلاتکلیفی و نبود اعتبار برای اشتغال  که منجر به بیکاری آنها شده‌است، در مقابل استانداری دست به تجمع زدند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند: “به همه نهادهای مربوطه مراجعه کرده‌ایم، به استانداری، سازمان برنامه و بودجه استان، وزارت جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور؛ اما تا کنون پاسخی نگرفته ایم. می‌گویند بودجه کافی برای تامین اشتغال ما در استان وجود ندارد”.

۱۰۸ نفر از ناظران جهاد کشاورزی در کهکیلویه و بویراحمد همه مراحل گزینش و استخدام را انجام داده‌اند اما به دلیل نبود بودجه نتوانسته‌اند مشغول به کار شوند.

در تجمع روز (یازدهم تیرماه)، نیز مسئولان استانی به تجمع کنندگان وعده دادند که در صورت تامین اعتبار توسط سازمان برنامه، امکان اشتغال برای آنها به زودی فراهم خواهد شد.

تجمع خانواده کشته شده منا مقابل سازمان حج

به گزارش فارس، شماری از خانواده‌های کشته شده حادثه منا پس از ۲ سال انفعال مسئولان برای تعیین تکلیف وضعیت خود مقابل سازمان حج و زیارت تجمع کردند که حراست این سازمان با شکستن دوربین‌های خبری مانع از فعالیت خبرنگاران و رسانه‌ها شد.

جمعی از خانواده‌های کشته شده فاجعه منا نسبت به عملکرد سازمان حج و زیارت در قبال این خانواده‌ها اعتراض و خواستار تعیین تکلیف شهدای حادثه منا پس از ۲ سال انفعال مسئولان شدند.

سمیرا اسدی فرزند یکی از کشته شده های حادثه منا از استان البرز گفت: “تجمع ۹۶/۰۴/۱۱، جهت تعیین تکلیف مذاکرات صورت گرفته با عربستان سعودی در خصوص حج و تعیین وضعیت این موضوع مقابل سازمان حج و زیارت تجمع کرده بودند”.

وی افزود: “گفته شده است که یکی شروط اصلی مذاکرات حج در خصوص تعیین تکلیف خانواده‌های کشته شده حادثه منا بوده است و جمعی از خانوادها در مقابل سازمان حج و زیارت تجمع کردند تا جایگاه واقعی شهدای منا را در مذاکرات حج بدانند چرا که به نظر می‌رسد که احقاق حقوق شهدای منا و تعیین تکلیف شهدای مسجدالحرام رو به فراموشی می‌رود”.

اسدی تصریح کرد: “با آنکه رهبری چندین شرط را برای نوع مذاکرات حج با سعودی‌ها اعلام کرده بودند مبنی بر اینکه عربستان باید در قبال فاجعه شهدای منا عذرخواهی کرده و تبعات قانونی آن را بپذیرد چگونه شده است که مقدمات حج امسال برقرار شده و خبری از پذیرش شروط ایران در مذاکرات حج با عربستان نیست؟”

وی اظهار داشت: “خانواده شهدای منا به هیچ وجه با برقرای مجدد حج مخالفتی ندارند، بلکه مشتاق این حضور هستند اما باید مشخص شود که برقراری مجدد مذاکرات حج به چه قیمتی صورت گرفته است”.

این فرزند خانواده‌های کشته شده حادثه منا،‌ خاطرنشان کرد: “به هیچ وجه منتقد سیاست نظام در قبال این موضوع نیستیم اما باید مشخص شود که خون شهدای حادثه منا پس از دو سال چه شده است؟ ضمن اینکه به تازگی هم سازمان حج و زیارت از پیگیری فاجعه منا توسط خانواده‌های این حادثه ناراحت می‌شود و اعلام می‌کنند که تمام مسائل مربوطه به این حادثه در رسانه‌ها اعلام شده است اما ما از سازمان حج و زیارت،‌مسئولان و متولیان آن این سؤال را داریم که آیا یک اولیای دم باید از طریق رسانه حقوق خود را مبنی بر کشته شدن یکی از اعضای خانواده‌اش جویا شود؟”

اسدی گفت: “اگر مسئولین سازمان حج و زیارت از طریق رسانه‌ها درباره ابعاد فاجعه منا و مسائل حقوقی آن و تعیین تکلیف خانواده‌های کشته شده این حادثه توضیحاتی را اعلام کرده‌اند پس تجمع جمعی از خانواده‌های این حادثه مقابل سازمان حج و زیارت در صبح روز یازدهم تیرماه، به چه دلیلی است و کاملاً مشخص است این خانواده‌ها از پاسخ‌های مدیران سازمان حج و زیارت اقناع نشده‌اند. ضمن اینکه این سؤال را داریم که آیا قاتلین کشته شده ها محاکمه می‌شوند و از ایران و از خانواده‌های این شهدا عذرخواهی می‌کنند یا نه؟”

اسدی در خصوص پرداخت دیه به خانواده‌های کشته شده حادثه منا ، افزود: “به هیچ وجه این موضوع صورت نگرفته است ضمن اینکه چیزی که واقعیت ندارد چرا مسئولان سازمان حج و زیارت آن را رسانه‌‌ای می‌کنند و به نظر می‌رسد که مسئولین سازمان حج و زیارت در حال نمک‌پاشی بر زخم خانواده‌های حادثه منا و مسجدالحرام هستند”.

این فرزند کشته شده حادثه منا با تأکید بر اینکه خانواده‌های این کشته ها به هیچ وجه به دنبال دریافت دیه نیستند،‌ تصریح کرد: “خانواده‌های کشته شده حادثه منا به دنبال عذرخواهی دولت عربستان از مردم ایران هستند و پس از آن باید چرایی وقوع این حادثه را توضیح دهند ضمن اینکه چرا باید مسئولین سازمان حج و زیارت به نوعی صحبت کنند که مردم در کوچه و خیابان به ما زخم زبان بزنند و آنها به ما بگویند که وقتی پدران،‌ پسران و فرزندان این خانواده شهدای منا شهید شدند دیه یک میلیاردی گرفتید در حالی که به هیچ وجه به دنبال دیه نبوده و نیستیم”.

اسدی اظهار داشت: “اگر عربستان پرداخت دیه را قبول بکند در حقیقت پذیرش اقدام زشت خود در بروز فاجعه و حادثه منا و مسجدالحرام را پذیرفته است و به نظر می‌رسد که بازیچه دست مسئولان سازمان حج و زیارت شده است و در جهت تبلیغات حج این موضوع صورت می‌گیرد”.

در حین انجام مصاحبه اصحاب رسانه، خبرنگاران و حضور دوربین‌های عکاسی و صداوسیما حراست سازمان حج و زیارت با برخورد فیزیکی خشن با آنها از ادامه فعالیت خبری ممانعت به عمل آورده و ضمن ضرب و جرح یکی از فیلمبرداران صداوسیما تلاش داشتند تا دوربین وی را توقیف کنند که در نهایت این کشمکش باعث شکسته شدن دوربین خبری صداوسیما شد.

اسدی درباره حضور جمعی از خانواده‌های کشته شده حادثه منا خارج از فضای فیزیکی سازمان حج و زیارت، خاطرنشان کرد: “سازمان حج و زیارت خانواده‌های کشته شده حادثه منا را می‌پذیرد اما از این موضوع ناراحت هستند که چرا خانواده شهدای فاجعه منا در حال مطرح کردن نظرات انتقادی خود نسبت به تعیین تکلیف کشته های منا با اصحاب رسانه هستند و سازمان حج و زیارت به ما اعلام کرده است که آنچه که باید به خانواده‌های کشته شده حادثه منا می‌گفته در آخرین مصاحبه خبری با تلویزیون آن را بیان کرده است و دلیلی ندارد که مسئولان سازمان حج و زیارت در تجمع مقابل این سازمان حضور پیدا کرده و به خانواده‌های این کشته ها پاسخگو باشند”.

وی گفت: “ما می‌کوشیم صدای خود را به مردم برسانیم و باید مسئولان سازمان حج و زیارت بدانند که حق ما است که بدانیم که به چه دلیلی پدران و فرزندان و برادران ما در فاجعه منا و مسجدالحرام کشته شده‌اند و شفافیتی در خصوص مذاکرات حج وجود ندارد و به هیچ وجه خانواده‌های شهدای ان فاجعه از اظهارات مسئولان سازمان حج و زیارت قانع نشده‌اند”.

اسدی گفت: “بنیاد شهید اعلام کرده بود که از ابتدای سال تحت پوشش این بنیاد قرار گیرد اما با آنکه سه ماه از سال جاری گذشته و بودجه‌ اختصاصی ویژه خانواده شهدای منا و مسجدالحرام به این بنیاد اختصاص یافته است اما همچنان تعدادی از خانواده‌ها وجود دارند که حقوقی از بنیاد شهید تاکنون دریافت نکرده‌اند”.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه بنیاد شهید کشته های ما را به این دلیل که متمکن بوده و به حج تمتع مشرف شده‌اند در زمره شهدا به حساب نمی‌آورد. در صورتی که ما در اطلاق واژه شهید به آنها تأکید داریم.

اسدی با بیان اینکه بنیاد شهید خدمات فرهنگی به تعدادی از خانواده‌های کشته شده حادثه منا اعطا کرده است، افزود: “بسیاری از خانواده‌ها به این خدمات فرهنگی نیازی ندارند. در صورتی که بخشی از این خانواده‌ها و فرزندان آنها در سن و سالی نیستند که از این خدمات استفاده کنند”.

وی با انتقاد از اینکه باید شهید در اطلاق واژه شهید فرهنگی به شهدای فاجعه منا و مسجدالحرام افزود: “با آنکه از فروردین ماه سال جاری این تبعیض رفع شده اما عملاً به جز دریافت حقوق به بخشی از پدران و مادران این شهدا خدمات دیگری ارائه نشده است”.

اسدی با تأکید بر اینکه به هیچ وجه حضور جمعی از خانواده‌های کشته شده حادثه منا مقابل سازمان حج و زیارت برای دریافت مادیات نیست، اظهار داشت: “ما بابت عدم شفاف‌سازی مذاکرات حج و زیارت توسط سازمان حج و زیارت انتقاد داریم لذا به نظر می‌رسد که این مذاکرات هم مانند دیگر مذاکرات محرمانه بوده و حاضر نیستند به خانواده شهدای فاجعه منا و مسجدالحرام توضیحاتی ارائه دهند در صورتی که ما به هیچ وجه اهل مصلحت‌اندیشی نیستیم”.

در ادامه این تجمع خبرنگار خبرگزاری فارس با خانم حسینی یکی دیگر از خانواده‌های کشته شده حادثه منا گفت‌وگو کرد.

وی افزود: “خانواده‌های کشته شده حادثه منا در تجمع روز یازدهم تیرماه، خود مقابل سازمان حج و زیارت در خصوص مذاکرات صورت گرفته با دولت عربستان و عدم شفافیت در این باره توضیحاتی را ارائه کنند و چه تضمینی برای امنیت جانی حاجیان در حج تمتع سال جاری از سوی دولت عربستان وجود دارد ضمن اینکه ما ولی دم شهدا هستیم اما هیچ پاسخی را از سازمان حج و زیارت دریافت نکردیم”.

حسینی گفت: “از روز اول مسئولان سازمان حج و زیارت با رسانه‌ها مصاحبه کردند در صورتی که در ابتدا باید خانواده‌های کشته شده حادثه منا قانع شوند”.

وی تصریح کرد: خانواده‌های کشته شده حادثه منا با آنکه روز گذشته نماینده این جمع با آقای محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص تجمع امروز صحبت و خواستار دیدار با وی شده‌اند اما برخورد نامناسبی از سوی سازمان حج و زیارت که شایسته شأن خانواده‌های کشته شده حادثه منا نبوده صورت گرفته اما با این حال با آنکه دو سال از احقاق حقوق خانواده‌های کشته شده حادثه منا گذشته اما از این موضوع کوتاه نیامده و جمعی از این خانواده‌های کشته شده حادثه منا مقابل سازمان حج و زیارت تجمع کردندخانواده‌های کشته شده حادثه منا”.

وی خاطرنشان کرد: “مقاومتی از سوی سازمان حج و زیارت و مسئولان آن در قبال پاسخگویی به خانواده‌های شهدای منا وجود دارد و به ما اعلام می‌کنند که چرا از سازمان حج و زیارت این موضوع را پیگیری می‌کنید در حالی که ما این سؤال را داریم پس از چه کسی باید این پیگیری را انجام دهیم”.

این همسر کشته شده حادثه منا تصریح کرد: “وزارت خارجه در این خصوص پاسخی را به خانواده‌ شهدای منا و مسجد‌الحرام اعلام نکرده ضمن اینکه کمیته حقیقت‌یابی هم تشکیل نشده که بخواهیم از متولیان آن پاسخ را طلب کنیم لذا از مسئولان سازمان حج و زیارت در خصوص حفظ جان حاجیان تضمین می‌خواهیم”.

حسینی با بیان اینکه خانواده‌های کشته شده حادثه منا دلگرم رهبری و مردم عزیز ایران هستند، گفت: “به هیچ وجه پاسخی برای خون کشته شده حادثه منا وجود ندارد ضمن اینکه هر گاه سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اصلی این بخش تلاش کرده که حرفی از احقاق حقوق شهدای منا بزند درخواست این خانواده‌ها را در حد دریافت دیه پایین آورده است در حالی که بحث اصلی ما دیه نیست چرا که دختر سه ساله من پس از نوجوانی از من سؤال خواهد کرد که خون پدر من چه شده است و مقصر اصلی کشته شدن پدرم چه کسی است و در جهت خونخواهی او چه کارهایی صورت گرفته است. در حالی که این علامت سؤال توسط خانواده‌های کشته شده حادثه منا هر روز در حال بزرگ شدن است”.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد به مخالفت‌های صورت گرفته به تجمع خانواده‌های کشته شده حادثه منا مقابل سازمان حج و زیارت برای فراموشی این فاجعه بزرگ است، گفت: “خانواده‌های کشته شده حادثه منا به عنوان ولی دم آنها به هیچ وجه نمی‌توانند این فاجعه بزرگ را فراموش کنند و اگر مسئولین قصد چنین کاری دارند باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند و حتی اگر ۲۰۰ سال هم از این فاجعه بگذرد باید در قبال این فاجعه بزرگ مسئولان و متولیان امر پاسخگو باشند”.

خانم علیزاده فرزند کشته شده حادثه منا در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه به نظر می‌رسد که دیگر هیچ اسمی از شهدای منا وجود ندارد و سازمان حج و زیارت پس از دو سال در این خصوص پاسخگو نیست،‌ گفت: “خانواده‌های کشته شده حادثه منا به هیچ وجه از این موضوع کوتاه نیامده و قرار نیست از خون شهدای فاجعه منا و مسجدالحرام بگذرند”.

همچنین در ادامه  این تجمع گودرزی یکی دیگر از خانواده‌های کشته شده حادثه منا در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه پدر ۵۰ ساله‌اش در فاجعه منا کشته شده از مسئولان سازمان حج و زیارت خواستار توضیحاتی جهت اقناع خود شد.

وی با بیان اینکه جنازه پدرش بعد از ۱۲۶ روز به کشور بازگشت و رفتار مسئولان سازمان حج و زیارت و حراست این سازمان در برخورد با خبرنگاران و دوربین‌های خبری به هیچ وجه زیبنده شأن خانواده‌های کشته شده حادثه منا  نیست، گفت: “برخی از خانواده‌های کشته شده حادثه منا از سوی مسئولان تهدید شده‌اند اما رفتار زشت مسئولان سازمان حج و زیارت و حراست این سازمان در قبال اصحاب رسانه و برخورد فیزیکی با آنها و شکستن دوربین‌های خبری بسیار زشت است و باید به ما توضیح دهند که چرا این شهدا بدون حضور خانواده‌هایشان دفع شده‌اند”.

گودرزی با بیان اینکه پس از ۲ سال نجابت به خرج دادن خانواده‌های کشته شده حادثه منا روز یازدهم تیرماه، اولین تجمع برای احقاق حقوق این کشته ها مقابل سازمان حج و زیارت صورت گرفت. گویا مسئولان سازمان حج و زیارت از اینکه پاسخگوی خانواده‌های شهدای فاجعه منا باشند ناراحت هستند”.

این فرزند کشته شده حادثه منا در شهرستان بروجرد با تأکید بر اینکه متأسفانه مسئولان سازمان حج و زیارت پس از هر اظهارنظر یکی از خانواده‌های کشته شده حادثه منا در مصاحبه با برخی از رسانه‌ها از دیه صحبت می‌کنند در حالی که ما دیه نمی‌خواهیم فقط مسئولان سازمان حج و زیارت و دیگر متولیان امر مانند وزارت خارجه باید به خانواده‌های کشته شده حادثه منا توضیح دهند که در این دو سال در قبال احقاق خون این شهدا چه اقدامی انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: “حج تمتع سال جاری به چه قیمتی آغاز شده و چه کسی سلامت حاجیان ایرانی را در حج سال جاری تضمین می‌کند ضمن اینکه در حج سال ۹۴ هم امنیت حجاج وجود داشت اما در پایان آن حج ۵۰۰ حاجی ایرانی شهید شدند و احتمال اینکه در سال جاری هم وضعیت امنیتی حج بغرنج باشد زیاد است ضمن اینکه سازمان حج و زیارت باید به افکار عمومی در خصوص امنیت حجاج ایرانی توضیح دهند در حالی که همواره وعده و وعید می‌دهند”.

تجمع صیادان بندر دیرِ بوشهر مقابل فرمانداری

به گزارش ایلنا، تعدادی از صیادان بندر دیر در استان بوشهر مقابل فرمانداری بندر دیر تجمع کردند.

صبح روز (دهم تیرماه)، جمعی از صیادان قایق دار بندر دیر استان بوشهر در اعتراض به تخریب ادوات صید و صیادی خود توسط شناورها و کشتی های صید ممنوعه ترال در صیدگاه های این منطقه، مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع آرام برگزار کردند.

در این تجمع بیش از صد نفر از صیادان شرکت داشتند و از فرماندار خواستند که امکان اشتغال آنها را فراهم و با موانعی که باعث شده نتوانند به صید بپردازند، مقابله کند.

کشتی‌های صید ترال برای صید ماهیان یال اسبی در محدوده صید قایق ها (محدوده۱۰ تا ۲۰ مایلی آب های ساحلی بندر دیر) فعالیت می کنند که این امر باعث تخریب ادوات صید صیادان معمولی شده و جلوی کسب و کار آنها را می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید