خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  بازداشت ۲۷ تن از مربیان و علاقمندان عرفان حلقه در مشهد

بازداشت ۲۷ تن از مربیان و علاقمندان عرفان حلقه در مشهد

خبرگزاری هرانا – سعید هاشمی ابراهیمی و مصطفی عابد دو تن از مربیان عرفان حلقه به همراه ۲۵ تن از شرکت کنندگان در جلسات آنان طی دو روز در مشهد بازداشت شدند.

به گزارش هرانا، یک رسانه نزدیک به نهادهای امنیتی به نام “فرقه نیوز” به نقل از منابع خود گزارش داد، «سعید هاشمی ابراهیمی» و «مصطفی عابد» دو تن از مربیان عرفان حلقه در شهر مشهد با فاصله یک روز، بازداشت شده‌اند.

به گزارش این رسانه نزدیک به نهادهای امنیتی «سعید هاشمی ابراهیمی» ساعت ٨ بعدازظهر روز یکشنبه ۱۱ تیرماه ١٣٩۶ در حال تدریس در کلاس عرفان حلقه، به همراه ۲۵ تن از شرکت‌کنندگان در جلسه، بازداشت شده است.

گفتنی است، « سعید هاشمی ابراهیمی» پیش از این بر اساس رای شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی صادره در ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، به اتهام ”توهین به مقدسات دین و شرع” و ”تحصیل مال نامشروع” در نهایت ضمن تایید حکم دادگاه قبلی، به تحمل هفت سال حبس تعزیری (به مدت پنج سال تعلیقی) و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود.

در خصوص مصطفی عابد لازم به ذکر است نامبرده روز شنبه ۱۰ تیرماه، در مشهد در پیاده رو یکی از خیابانهای این شهر با هجوم نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

از سرنوشت هیچ یک از بازداشت شدگان اطلاع جدیدی در دست نیست هر چند بعضی منابع از آزادی ۲۵ شرکت کننده در این کلاسها خبر می دهند اما هرانا کماکان قادر به تایید مستقل این ادعا نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید