خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ساعت ۶:۵۷:۵۷

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  کاک حسن امینی به دادگاه ویژه روحانیت همدان احضار شد

کاک حسن امینی به دادگاه ویژه روحانیت همدان احضار شد

خبرگزاری هرانا – کاک حسن امینی، حاکم شرع مردمی کردستان و رییس شورای مجمع فقهی جمعی از علمای استان کردستان، هشتم تیرماه، جهت برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات پرونده ای که در سال ۱۳۸۸ علیه وی مفتوح شده است، به دادگاه ویژه روحانیت همدان احضار شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن امینی، که اسفندماه سال گذشته پیش تر به دادسرای ویژه روحانیت احضار شده بود، هشتم تیرماه سال جاری، در یک تماس تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت همدان احضار شد.

کاک حسن امینی ساعت ۱۱ صبح، چهارشنبه ۱۴ تیرماه سال جاری باید در دادگاه ویژه روحانیت همدان حضور یابد.

کاک حسن امینی (متولد ۱۳۲۵)، حاکم شرع مردمی کردستان، ریاست شورای مجمع فقهی جمعی از علمای کردستان ایران و مدیریت مدرسەی امام بخاری در سنندج، ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۵، به دادسرای ویژه روحانیت همدان احضار شده بود.

این فعال اهل سنت پیشتر به گزارشگر هرانا گفته بود: “پرونده ام از سال ۱۳۸۸ در دادگاه ویژه روحانیت مفتوح است. هر سال ۲ مرتبه به اداره اطلاعات سنندج احضار و بازجویی می شوم و هر مرتبه بخاطر فعالیت های مذهبی ام مورد تهدید از طرف وزارت اطلاعات قرار می گیرم.”

هرانا پیشتر گزارش کرد، در خواست این فعال اهل سنت جهت صدور مجوز یک رسانه مذهبی برای اهل سنت در تلویزیون ایران، از سوی وزارت اطلاعات رد شده است.

این چهره‌ سیاسی مذهبی کردستان، روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۸۸، برای شرکت در مراسم فارغ‌التحصیلی مدرسه دارالعلوم به زاهدان سفر کرده و در زمان بازگشت در فرودگاه زاهدان، توسط نیروهای انتظامی و عده ای در پوشش لباس شخصی بازداشت شد. وی پیشتر نیز در تاریخ ۲ مردادماه ۱۳۸۸ بازداشت و دهم همان ماه آزاد شد. این فعال اهل سنت سابقه‌ی ۵ سال زندان در دهه شصت را نیز دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید