خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت پنچ گارکر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت پنچ گارکر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – به دلیل فقدان ایمنی محیط کار، در سه حادثه کارگری جداگانه طی روزهای گذشته، یک زن کارگر افغانستانی پس از افتادن در دستگاه خمیرگیر نان جان خود را از دست داد. سقوط سه نفر به چاه در روستای شادباد مشایخ از توابع بخش مرکزی شهرستان تبریز در حوالی ورزشگاه یادگار امام تبریز، منجر به فوت یکی از آنها شد. همچنین یک کارگر بر اثر بیهوش شدن در ارتفاع در استان تهران دچار مصدومیت شد که توسط آتش نشانان به بیمارستان منتقل گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، زن کارگر پس از افتادن در دستگاه خمیرگیر نان جان خود را از دست داد.

ساعت ۸ صبح امروز در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که یک زن ۴۵ ساله تبعه کشور افغانستان در یک نانوایی جان خود را از دست داده است.

این زن کارگر در یک نانوایی در خیابان باهنر سمنان به تنهای مشغول کار با دستگاه خمیرگیر بوده که پس از گیر کردن لباسش با دستگاه، داخل محفظه افتاده و جان خود را از دست داده است.

تحقیقات در خصوص علت این حادثه ادامه دارد.

مرگ مقنی چاه در روستای شادباد مشایخ تبریز

به گزارش ایرنا، سقوط سه نفر به چاه در روستای شادباد مشایخ از توابع بخش مرکزی شهرستان تبریز در حوالی ورزشگاه یادگار امام تبریز، منجر به فوت یکی از آنها شد.

مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اعلام این خبر، گفت: “این حادثه ساعاتی قبل مقارن ظهر روی داد و بر اثر بی احتیاطی سه نفر در چاه سقوط کردند که با تلاش امدادگران این مجموعه، دو نفر از آنها نجات یافت، ولی متاسفانه یکی از آنان که مردی ۳۸ ساله است، جان خود را از دست داد”.

علی مطلبی افزود: “عوامل امدادی پس از نجات دو نفر از مصدومان ، آنها را تحویل اورژانس تبریز دادند تا مراحل درمانی آنها در مراکز مربوط ادامه یابد”.

وی اظهار کرد: “در این حادثه ساعت ۱۲ و ۳۸ دقیقه روز هفتم تیرماه، مقنی ۳۸ ساله ای به هنگام لایروبی قنات در اراضی روستای شادباد مشایخ، بر اثر آب گرفتگی در داخل چاه جان خود را از دست داد”.

مطلبی ادامه داد: “طبق گزارشات شهروندان به سامانه ۱۲۵ و اعلام گرفتار شدن سه نفر کارگر در داخل چاه آب در روستای شادباد مشایخ، آتش نشانان ایستگاه های شماره ۱ و ۴ منظریه در سریع ترین زمان عازم محل حادثه شدند”.

وی گفت: “زمانی که سه نفر کارگر در داخل قنات مشغول لایروبی و باز کردن مسیر مسدود شده آب بودند، به طور ناگهانی بر اثر برقراری جریان مسیر آب، کارگر ۳۸ ساله در داخل آب گرفتار و جان خود را از دست داد”.

وی ادامه داد: “آتش نشانان بلافاصله پس از اطلاع به محل حادثه شتافته و شاهد مرگ یک مرد ۳۸ ساله شدند که توسط افراد داخل چاه به بیرون منتقل شده بود”.

وحید شادی نیا، مدیر روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی نیز با تایید این خبر گفت: “دو مصدوم این حادثه پس از اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان امام رضا منتقل شدند”.

روستای شادباد مشایخ با جمعیت بیش از چهار هزار نفر در فاصله شش کیلومتری جنوب تبریز واقع است.

نجات کارگر بیهوش از ارتفاع ۲۷ متری

به گزارش ایلنا، با بیهوش شدن تعمیرکار در بالای دکل مخابراتی، ستاد فرماندهی آتش‌آنشانی تهران ساعت ۱۳:۴۵ روز هفتم تیرماه؛ آتش‌نشانان ایستگاه ۹۰ را به خیابان زهره وند در خیابان فداییان اسلام اعزام کرد.

محمد تیمورخانی مدیر منطقه ۷ عملیات که درم حل حادثه حضور داشت در این باره گفت: “تعمیرکار ۲۷ ساله ای به نام عرفان-ط به دلیل نامشخص در بالای دکل مخابراتی در ارتفاع ۲۷ متری سطح زمین بیهوش شده و قادر به حرکت نبود”.

وی افزود: “آتش نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص، خود را به وی در بالای دکل رساندند و با رعایت اصول ایمنی این کارگر جوان را با استفاده از خودروی بالابر ایستگاه ۹ به سطح زمین منتقل کردند”.

گفتنی است: “آتش نشانان پس از تحویل مصدوم به امدادگران اورژانس به ماموریت خود پایان دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید