خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ساعت ۱۶:۱۵:۳۸

    خانه  > کارگران  >  در دو ماهه اول امسال؛ ۴ نفر بر اثر حوادث کار در اصفهان جان خود را از دست دادند

در دو ماهه اول امسال؛ ۴ نفر بر اثر حوادث کار در اصفهان جان خود را از دست دادند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت که ۴ نفر در دو ماهه اول امسال، بر اثر حوادث کار در اصفهان جان خود را از دست دادند. آقای نیرومند بیان داشت “در این فاصله زمانی ۳۵ حادثه اتفاق افتاده که حوادث منجر به فوت چهار مورد، نقص عضو یک مورد، قطع عضو دو مورد و سایر حوادث ۲۸ مورد بوده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محسن نیرومند اظهار داشت: “در دو ماهه اول امسال تعداد بازرسی‌های انجام شده در محیط های کارگاهی در استان اصفهان، چهار هزار و ۱۹۸ مورد بوده است”.

وی بیان داشت: “در این فاصله زمانی ۳۵ حادثه اتفاق افتاده که حوادث منجر به فوت چهار مورد، نقص عضو یک مورد، قطع عضو دو مورد و سایر حوادث ۲۸ مورد بوده است”.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به کاهش آمار حوادث محیط کار نسبت به سال گذشته افزود: “در دو ماهه نخست سال ۹۵، تعداد سه هزار و ۹۲۴ بازرسی در استان اصفهان انجام شده و ۲۳۵ حادثه در این مدت اتفاق افتاده است”.

وی افزود: “بر این اساس، آمار حوادث منجر به فوت ۱۵ مورد، نقص عضو ۱۰ مورد، قطع عضو ۱۸ مورد و سایر حوادث ۱۹۲ مورد بیان شده است”.

نیرومند با اشاره به فعالیت‌های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برای بالا بردن سطح ایمنی در محیط‌های کاری گفت: “از جمله این فعالیت‌ها، اجرای آموزش‌های ایمنی برای کارگران و کارفرمایان و اجرای دقیق مدل خودبازرسی است”.

وی اعلام کرد: “الزام کارفرمایان به داشتن مسئول ایمنی تمام وقت و اجرای دستورالعمل تائید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و الزام پیمانکاران به اخذ صلاحیت ایمنی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر فعالیت‌های در حال انجام در حوزه ایمنی محیط کار است”.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: “تعداد حوادث اتفاق افتاده در محیط کاری در دو ماهه نخست سال ۹۵، ۲۳۵ مورد گزارش شده که این تعداد در دو ماهه ابتدای سال ۹۶ با ۸۵ درصد کاهش به ۳۵ مورد رسیده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید