خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت رامین حسین پناهی؛ زخمی اما زنده

گزارشی از آخرین وضعیت رامین حسین پناهی؛ زخمی اما زنده

خبرگزاری هرانا – طی درگیری روز جمعه در حوالی شهر سنندج ما بین اعضای یک گروه مخالف نظام و نیروهای قرارگاه حمزه سپاه پاسداران، سه تن جان باختند و فرد دیگری به نام رامین حسین پناهی در حالی که مورد اصابت سه گلوله قرار گرفته بود، دستگیر شد. این زندانی که در شرایط نامناسب جسمی به سر می برد، در چند روز گذشته، در یکی از بیمارستان های تحت نظر سپاه پاسداران در منطقه روئیت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه مورخ اول تیرماه چهار تن از اعضای یک حزب سیاسی در کمین نیروهای قرارگاه حمزه سپاه پاسداران افتادند. طی تبادل آتش صورت گرفته سه تن از اعضای این حزب به نامهای حامد سیف پناهی، بهزاد نوری و صباح حسین پناهی جان باختند و نفر چهارم به نام رامین حسین پناهی در حالی که از ناحیه کمر و پا مورد اصابت سه گلوله قرار گرفته بود، دستگیر شد.

این زندانی که گزارش شده است زنده است در شرایط نامناسب جسمی در بازداشت سپاه پاسدارن نگهداری می شود.

بر اساس آخرین گزارشات دریافتی رامین حسین پناهی طی سه روز اخیر در یکی از بیمارستان های تحت نظر سپاه پاسداران در خارج از استان کردستان روئیت شده است.

رامین حسین پناهی و صباح حسین پناهی

در حادثه روز جمعه سنندج “رامین حسین پناهی” با اینکه در درگیری مورد اصابت سه گلوله از ناحیه کمر و پا قرار گرفته است اما جان او از این بابت در خطر نیست. در حال حاضر خطر شکنجه و جان باختن تحت بدرفتاری های احتمالی او را بیشتر تهدید می کند.

گفتنی است، پس از واقعه روز جمعه در سنندج نیروهای امنیتی به بازداشت تعدادی از اقوام چهار فرد حاضر در درگیری پرداختند از جمله در همان روز واقعه، ۱ تیرماه ۱۳۹۶، افشین حسین پناهی، برادر رامین در منزل شخصی خود بازداشت شد سپس ۴ تیرماه ۱۳۹۶، انور حسین پناهی، دیگر برادر رامین و ۵ تیرماه ۱۳۹۶، زبیر، احمد و انور حسین پناهی از جمله پسرعموهای رامین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

رامین و صباح نسبت دایی و خواهرزادگی در این میان داشتند. نسبت نزدیک این دو فرد دخیل در ماجرای سنندج باعث شد تا دایره بازداشت نیروهای امنیتی پس از این واقعه بر خانواده حسین پناهی در مناطق حومه قروه تمرکز بیشتری پیدا کند.

در میان افراد بازداشت شده انور حسین پناهی چهره ای شناخته شده است که پیشتر در تاریخ ۱۵ آبان ماه ۱۳۸۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در سال ۱۳۸۷ از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حسن بابائی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه به اعدام محکوم شد که این حکم بعدها به ۶ سال حبس تعزیری تقلیل یافت و وی نیز با پایان حبس از زندان آزاد شد.

یک منبع مطلع پیشتر در رابطه با بازداشت افشین حسین پناهی به گزارشگر هرانا گفته بود “بازداشت افشین و انور به خاطر نسبت برادری با رامین و همچنین بخاطر اینکه صباح خواهرزاده آنها بوده صورت گرفته، پیش از این هم سابقه داشته است که بعد از درگیری نزدیکترین عضو خانواده فرد جان باخته یا دستگیر شده را در این منطقه دستگیر کرده اند. این بازداشت ها شکلی از تحمیل هزینه به خانواده فرد به دلیل فعالیت فرد دیگری است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید