خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ساعت ۲۰:۱۶:۵۱

    خانه  > زنان  >  دادستان ساری: تشکیل پرونده قضایی برای متهمان کشف حجاب

دادستان ساری: تشکیل پرونده قضایی برای متهمان کشف حجاب

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران از برخورد دستگاه قضایی با افرادی که کشف “حجاب” می کنند خبر داد و گفت “برای افرادی که مبادرت به کشف حجاب می‌کنند، به عنوان ارتکاب فعل حرام در انظار عمومی پرونده قضایی تشکیل می‌شود”. جعفری تاکید کرد که با توجه به اهمیت موضوع، دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی شخصاً بر پرونده‌های مرتبط با موضوع کشف حجاب نظارت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، اسدالله جعفری افزود: “با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، تعطیلات فصلی و افزایش مسافرت‌ها و استفاده از دریا همچنین ضرورت رعایت شئونات اسلامی، در اجرای ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، توسط دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی، برای افرادی که مبادرت به کشف حجاب می‌کنند به عنوان ارتکاب فعل حرام در انظار عمومی، پرونده قضایی تشکیل خواهد شد”.

این مقام قضایی ادامه داد: “وسیله نقلیه شخصی یا عمومی، موتور سیکلت، قایق موتوری، جت اسکی و سایر وسایل نقلیه موتوری افرادی که سرنشینان آن به کشف حجاب اقدام می‌کنند نیز توسط عوامل انتظامی توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد، با متهم نیز وفق مقررات مربوطه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت”.

جعفری تاکید کرد: “با توجه به اهمیت موضوع، دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی شخصاً بر پرونده‌های مرتبط با موضوع کشف حجاب نظارت خواهند کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید