خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ساعت ۱۰:۲۷:۴۷

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری چهار تجمع اعتراضی کارگری و صنفی در کشور

برگزاری چهار تجمع اعتراضی کارگری و صنفی در کشور

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته کارکنان شرکتی بخش خصوصی مخابرات مشهد، کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان در خرمشهر و سپرده‌گذاران کاسپین در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز (پنج‌شنبه/ اول تیرماه)، کارکنان شرکتی بخش خصوصی مخابراتِ مشهد برای سومین روز متوالی دست از کار کشیدند و مقابل ساختمان مرکزی مخابرات تجمع کردند.

این کارکنان که از روز سه‌شنبه اعتراضات خود را شروع کرده‌اند، به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نوع قراردادهای خود اعتراض دارند و می‌گویند تبعیض در مخابرات، جانمان را به لبمان رسانده‌است.

یکی از حاضران در تجمع که بیش از ده سال سابقه کار دارد می‌گوید: “بهتر است مسئولان نگاهی به فیش‌های حقوقی ما و رسمی‌ها بیاندازند تا تفاوت دریافتی‌ها و تبعیضی که از آن رنج می‌بریم را متوجه شوند”.

این کارگر مخابرات با بیان این که از رایزنی و نامه‌نگاری با مسئولان و نمایندگان مجلس خسته شده‌ایم؛ گفت: “تا احقاق حقمان به اعتراضات ادامه خواهیم داد”.

سیصد نفر از کارکنان شبکه کابل هواییِ مخابرات مشهد ماههاست که بدون قرارداد و امنیت شغلی مشغول به کار هستند و تا کنون اعتراضات آنها به نتیجه نرسیده است.

جلوگیری از ورود ۳۰ کارگر «نی شکر هفت تپه» به کارخانه؛ اعتصاب ادامه دارد

به گزارش ایلنا، صبح روز (پنجشنبه یکم تیر ماه) در ادامه اعتراض صنفی کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه، ماموران حراست از ورود ۳۰ نفر از کارگران به کارخانه جلوگیری کردند.

کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه  با اعلام این خبر گفتند؛ بدنبال اعتراض صنفی روزهای گذشته کارفرما با این استدلال که این ۳۰ کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه ممانعت کرده‌ است.

برپایه اظهارات این منابع خبری، از قرار معلوم ۳۰ کارگری که صبح امروز پنجشنبه (یکم تیرماه) از حضور در محل کار همیشگی‌ خود منع شده‌اندبین ۱۸ تا ۲۲سال سابقه کار دارند.

در همین رابطه، یکی از کارگران گفت: “در حالی که همه کارگران اعتصابی در واکنش به بی توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات صنفی شان  تصمیم به توقف تولید گرفته‌اند، ماموران حراست با این استدلال که این ۳۰کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه ممانعت کرده‌اند”.

به گفته وی ،کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه تقریبا از ابتدای سال جاری هر چند روز یکبار در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه‌ای  خود در این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف می کنند.

طبق ادعای این کارگر مجتمع نی شکر هفت تپه همه کارگران این واحد در اعتراضات دو ماه گدشته نقش کلیدی دارند بنابراین اگر کارفرما قصد اخراج دارد باید همه کارگران را اخراج کند.

تجمع سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان در خرمشهر

به گزارش ایلنا، روز ٣١خرداد بعد از یک ماه وعده مسئولین جهت باز شدن مجدد حسابهای مردم در موسسه آرمان-که نزدیک به ۶٣ شعب آن مربوط به استان خوزستان می‌باشد، سپرده گذاران خرمشهری با تجمع در شعبه آرمان این شهر سپرده های خود را مطالبه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرمشهر، سپرده گذاران این موسسه با تحصن در شعبه، مراتب اعتراض خود را به بد عهدی ها و انفعال مسئولین آغاز کردند.

همه از ساعت ٨و ٣٠دقیقه ی صبح پنجشنبه، خشمگین و ناراحت در محل حاضرشدند.

مأموران نیروی انتظامی هم در شعبه حضور یافتند و از مردم خواستند شعبه را ترک کنند و صبور باشند تا موضوع را حل کنند اما مردم  همچنان ادامه دادند. تجمع تا ساعت ۲۰و٣٠دقیقه ادامه داشت. بار دیگر مأموران با وساطت خود از مردم خواستند که با انتخاب چند نماینده از میان خود موضوع را با فرماندار شهرستان خرمشهر در میان گذاشته  و صبر کنند تا روز شنبه که جلسه صورت گیرد.

پس از قول و مساعدت های دیگر  جمعیت روزه دار شروع به ترک موسسه کردند.

برخی از تجمع کنندگان گفتند: “در این میان جای خالی نمایندگان مردم محسوس بود در حالی که همه می‌دانیم خیلی از نماینده های شهرهای دیگر، باجدیت پیگیر مطلبات مردم هستند”.

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در پاستور

به گزارش ایلنا، سپرده‌گذاران کاسپین در پاستور تجمع کردند.

جمعی از سپرده‌گذاران موسسه مالی کاسپین و تعاونی‌های اعتباری منحله برای اعتراض و پیگیری مطالبات خود در خیابان‌های منتهی به نهاد ریاست جمهوری در میدان پاستور تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید